Zdravi a sport

Jak poznat, že už vaše matrace nevyhovuje potřebám spánku?

unsplash.com

Matrace je jednou z věcí, které jsou nejdůležitější pro to, abyste mohli zdravě spát. Pokud máte tělo ve správné pozici, tak nejen že neničíte pohybovou aparaturu, ale především nemusí žádné svaly zbytečně pracovat, tělo je opravdu dokonale odpočinuté a vy se tak můžete oddávat hlubokému a příjemnému spánku.

V opačném případě vás ale čekají nepříjemné noci, po kterých se budete bez ohledu na jejich délku probouzet zničení a znechuceni do dalšího dny. Pokud se v tom vidíte také vy, tak je možná čas na to, abyste vyměnili svoji matraci!

Matrace nikdy nesmí zapáchat

Pokud je matrace pravidelně umývaná a opečovávaná, ale i tak vám přijde, že v průběhu času už není zkrátka zdaleka tak svěží, jako se vám zdálo z počátků, tak je potřeba matraci okamžitě zlikvidovat. Většina zápachu totiž nevzniká nenápadnými věcmi jako jsou skvrny od jídla nebo odér z okolí, ale vzniká z vnitřních vrstev matrace.

Vnitřní vrstvy totiž mohou postupem času držet nadměrné množství vlhkosti, což vyhovuje plísním, mikrobům a virům. Smrad tak může znamenat, že je vaše matrace už nenávratně znečištěná a je potřeba ji vyměnit. Přirozenou ochranou proti takové situaci je koupení přírodních matrací, které tyto problémy nemají. Především české matrace domácí výroby jsou v tomto ohledu celosvětové jedničky.

Pokud se nevrací do původního stavu, je špatná

I když nemáte technologii chytré pěny, tak by se matrace měla samovolně vracet do původního stavu. Pokud to ale přestává dělat, tak má specifické zóny už „proleželé“ a znamená to, že ztrácí svoji efektivitu. Pro kvalitní spánek byste tak měli matraci okamžitě vyměnit. Specifické mohou být druhy matrací jako jsou drahé, ale efektivní matrace se systémem vzduchových váčků, kde může jít i o závadu váčku, který lze jednoduše opravit namísto koupě nové matrace. Většinou jde ale opravdu o špatný signál ohledně kvality matrace.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top