Zdravi a sport

Bojujete s problémy krční páteře? Tři rady, jak se jich zbavit!

Unsplash.com

Problémy s krční páteří bohužel nejsou ničím výjimečným a trápí poměrně dost velké množství lidí již konzistentní dobu. Většina návyků a aktivit, které jsme si mohli v moderním světě vypěstovat, jsou totiž pro krční páteř opravdu doslova noční můrou.

Chronické bolesti, či dokonce její poranění, přitom vznikají většinou velice malým počtem věcí, které lze jednoduše eliminovat bez jakýchkoliv starostí. A přesně na tyto věci se podíváme v rámci dnešního článku.

Zlepšete svojí pozici během spánku

Základem většinou bývá to, že lidé spí ve špatné pozici. Hodně se dá udělat investicí do kvalitního vybavení jako jsou kvalitní polštáře a klidně i levné matrace, ale především od profesionálních značek. Během spánku bychom měli mít nejen toto vybavení, ale také přirozenou křivku páteře. Dost lidí si totiž podepírá hlavu do ostrého úhlu, což se odráží na bolestivém spánku. Ideální je tak být vždy ramenem na matraci a hlavu mít jen tak vysoko, aby byla přirozeným prodloužením zad.

Máte ideální pozici monitoru?

Dalším velice častým problémem je špatná pozice monitoru během práce nebo zábavy, především pak při užívání notebooku. Monitor by měl být vždycky ve výšce očí rovnoběžně svým středem. Díky tomu se tak nebudete dlouhé a dlouhé hodiny předklánět, čímž se vyhnete přetěžování krční páteře mimo její přirozenou pozici.

Pravidelně procvičujte trapézy

Trapézy jsou i pro profesionální sportovce mnohdy přehlíženým, ale extrémně důležitým stabilizačním svalem. Jedná se o svaly mezi bočními krčními úpony a rameny. Na jejich procvičení lze online i kdekoliv ve fitness najít celou řadu cvičení. Díky zpevnění těchto svalových partií bez problémů dokážete zlepšit i postavení vašeho krku. Je totiž extrémně důležité, aby zde nedocházelo k jejich přepínání, nebo naopak úplnému povolení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top