Domov

Jak se budou vyvíjet ceny nemovitostí v příštích letech v našem hlavním městě?

Hlavní město Praha je ve všech ohledech ekonomické aktivity rozhodně tím místem, které se může pochlubit největší konkurenceschopností. Na jedné straně může konkurenceschopnost znamenat to, že dokáže odradit spoustu slabších uchazečů.

Na druhou stranu pak ale vysoká konkurenceschopnost také dělá prostředí plné nabídek i poptávek. A přesně tak by se dal popsat trh s realitami, který je dnes aktuální.

Dlouhodobé zvyšování cen nemovitostí

Dlouhodobé navyšování cen, to je jednou z věcí, které dnes dokáží opravdu definovat realitní trh. Meziročně se pohybuje v posledních letech nevýšení cen v desetinách procenta, nebo dokonce i v malých řádech procent. Na první pohled to nemusí vypadat jako razantní navýšení, ale pokud se bavíme o milionových částkách, tak se i procento najednou pohybuje ve vysokých řádech tisíců.

Z toho důvodu jsou tak investice do nemovitostí v hlavním městě extrémně lukrativní. Nemovitost zkrátka svoji cenu nebude ztrácet, a jak potvrdí víceméně každá realitní kancelář Praha je plná nových možností.

Budoucnost je v otaznících

V budoucnosti by většina lidí mohla očekávat, že trend postupného navyšování cen se udrží. Problémem je ale fakt, že se už dostávají nemovitosti mimo dosah většiny zájemců mimo řady investorů a společností. Z toho důvodu se tak začíná otevřeně jednat o tom, že by mohlo dojít dokonce i k určité regulaci celého realitního trhu.

To pochopitelně nebude znamenat, že by se měla snižovat cena současných nemovitostí umělým ponížením. Ve hře je ovšem to, že by měla cena nemovitostí více odrážet dopady inflace, které jsou v České republice mezi jedněmi z největších v Evropě. Vysoké navyšování cen se tak v případě funkčního ochranného mechanismu začne s vysokou pravděpodobností zpomalovat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top