Domov

Čtyři způsoby, jak co nejlépe ochránit pronajímané nemovitosti před újmou

Ochrana svého majetku by měla být naprostou samozřejmostí pro jakékoliv vlastnictví. Pokud se pak bavíme o takovém vlastnictví, jako může být dokonce svůj vlastní byt, tak se najednou dostáváme do nutné potřeby majetek opravdu efektivně ochránit.

Jak se ale postarat o to, aby se do nájmu nedostávali lidé s nečistými úmysly? Nebo jak se chovat, pokud dojde na problémy? Na to všechno můžete dnes najít odpověď v našem článku.

Výše kauce může udělat ledacos

Pokud někdo nemá chuť plnit svoje závazky a hledá spíše dočasné bydlení, tak automaticky nebude chtít skládat regulérní částku za kauci. To je automatický znak toho, že člověk je buď podvodníkem, nebo není ve finanční stabilitě. Obojí pro vás tak může být riziko, které ale vyšší kaucí můžete odclonit.

Využijte správu nemovitostí

Správa nemovitostí je speciální službou, která funguje jako ochranný mechanismus pro majitele samotných nemovitostí. Jednoduše správa nemovitostí funguje tak, že realitní kancelář za poplatek spravuje nemovitost. Výhodou pro vás je ale fakt, že pokud přijdou problémy, je to kancelář, která je musí vyřešit. A to může být mnohdy gigantická úspora času i zdrojů.

Opravdu dobrá inventarizace

Takzvaný inventář je soupis majetku a jeho stavu. Když podepisujete v bytě nájemní smlouvu, tak byste s ní měli podepsat právě i inventář samotný. Díky tomu se tak můžete ochránit před odcizením.

Zjistěte minulost svých klientů

Ne, rozhodně nejde o to, že byste někomu zasahovali do soukromí. Zcela naopak, máte právo vědět, koho si zrovna pouštíte do domácnosti. Možností, jak zjistit minulost, je přitom mnoho. Lze například použít výpisy z různých registrů, které vám řeknou o finanční situaci člověka. Časté je také žádost o telefonát na posledního pronajímatele, který může předat hodnocení zájemců.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top