Domov

Jak správně pečovat o nábytek z masivu

nábytek z masivu
pixabay.com

Nábytek z masivu je mezi lidmi stále oblíbenější. Přírodní materiál v podobě masivního dřeva je totiž příslibem dlouhé životnosti úctyhodné výdrže. Ačkoli se tak pořizovací ceny za kvalitní nábytek z masivu pohybují v poměrně vysokých číslech, představuje jeho pořízení investici do budoucnosti, která se rozhodně vyplatí. Možná jste i vy nábytku z masivu podlehli a nechali se tak omámit jeho kouzlem. Aby vám nábytek dlouho vydržel a uchoval si tak svou krásu i po mnoho let, je potřeba mu věnovat správnou péči. V dnešním článku vám poradíme, jak o nábytek z masivu pečovat!

Při běžném úklidu si vystačíte s hadříkem

Každou svědomitou hospodyňku určitě zajímá, jestli je nábytek vyrobený z masivního dřeva náročný na běžnou údržbu. Určitě vám uděláme radost tím, že náročný vlastně vůbec není. Pro každodenní či běžný úklid potřebujete pouze měkký hadřík, který nemusíte nějak namáčet – v případě potřeby jej ale můžete jen mírně navlhčit. Pro péči od masivní nábytek se doporučuje používat přípravky určené na dřevěné povrchy.

Jak si poradit s drobnými rýhami

I když je masivní dřevo považováno za odolný materiál, může se při běžném používání stát, že na něm vznikne drobná oděrka či škrábanec. V takovém případě vůbec nemusíte skládat hlavu do dlaní a litovat vynaložených peněz. Pokud se jedná o drobný škrábanec, jednoduše ho zamaskujete pomocí dužiny ořechu – a to buď vlašského, para nebo pekanového ořechu. Ty totiž obsahují oleje, které si s drobnými vadami na kráse snadno poradí.

Pravidelné ošetřování olejem

O dřevu je známo, že jakožto přírodní materiál neustále pracuje. Proto byste rozhodně neměli zapomínat na pravidelné ošetření masivního nábytku speciálním olejem nebo voskem. Při ošetření se vyplatí olejem či voskem nešetřit a nanášet tak na nábytek dostatečnou vrstvu. Jak na to? Postup je opravdu jednoduchý, olej stačí nanést na měkký hadřík a nábytek jim poté jednoduše přetřít. Následně nechte nábytku čas, aby olej vstřebal a poté jej vytřete měkkým hadříkem do sucha. Pokud vás zajímá, jak často nábytek olejem či voskem ošetřovat, neexistuje přesný návod. V tomto případě platí, že určitě nic nezkazíte ani tehdy pokud budete nábytek ošetřovat častěji než je vůbec potřeba.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top