Domov

Porovnání ultrazvukových zvlhčovačů a parních zvlhčovačů vzduchu

pixabay.com

Jistě jste se v současné době setkali s nejrůznějšími typy zvlhčovačů vzduchu, my jsme se ale rozhodli, že v tomto článku porovnáme dva takové asi nejznámější typy. Jsou to právě ultrazvukové zvlhčovače a parní zvlhčovače. Oba typy mají jistě něco do sebe a my se na ně teď podíváme zblízka.

 

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu

Celý proces proměny vody je velmi bezpeční a vzniká za pomoci ultrazvuku, který nijak nenarušuje kvalitu samotné vody. Zapříčiňuje to, že se kapky vody rozdělují na drobné mikrokapičky, které jsou následně vypuštěny zvlhčovačem do místnosti a vytvoří jakousi mlhu. Vzhledem k tomu, že vodní pára, která je do místnosti vypuštěna, má klasickou pokojovou teplotu, nedochází k ovlivnění teploty v prostoru.

Ultrazvukové zvlhčovače jsou tak oblíbené díky jejich tichosti, eleganci a úspornosti. Ačkoliv se na trhu pohybují o něco dráž než parní zvlhčovače, patří k velmi žádaným také díky nenáročnosti na údržbu.

Parní zvlhčovače vzduchu

Uvnitř parního zvlhčovače se nachází topné těleso, které zajišťuje přivedení vody k varu a tím i vznik samotné páry. Následně je pára vypouštěna do prostoru. Abychom si to dokázali jednodušeji představit, jedná se o velmi podobný princip, jako je u rychlovarné konvice.

Parní zvlhčovače velmi úspěšně zvyšují i sebenižší vlhkost ve vzduchu. Díky tomu, že dochází k velmi rychlému rozpouštění, zvlhčování je velmi efektivní. Parní zvlhčovače jsou poměrně levnější na počáteční investici než ultrazvukové, nicméně díky příkonu, který je až desetkrát větší než u ultrazvukového zvlhčovače, spotřebovávají opravdu dost energie.

 

Závěrečné porovnání

Ultrazvukový zvlhčovač Parní zvlhčovač
Cena při pořízení Vysoká Nízká
Spotřeba elektrické energie Nízká Vysoká
Vznik páry Ultrazvukem Topným tělesem
Hluk Nízký Vysoký
Vodní kámen Vzniká – doporučeno používat změkčovadla Vzniká – doporučeno používat změkčovadla
Bakterie Vnikají – doporučeno používat filtry nebo předehřev vody Nevznikají díky vysoké teplotě

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top