Nezařazené

Jak vystěhovat nájemce, který nechce opustit byt? Hlavně neztrácejte nervy!

zdroj: pixabay.com

Pronajali jste nemovitost a nyní řešíte nepříjemný problém: nájemník vám neplatí nájem a odmítá se z bytu vystěhovat. Pakliže vám neplatí již delší dobu a vy jste vyčerpali kauci, kterou vám při podpisu smlouvy zaplatil, pak je více nežli logické, že se takového problematického nájemce chcete zbavit. A to co možná nejrychleji. Jak ale postupovat v případě, kdy nájemce odmítá byt opustit a ohání se všemi možnými obrannými prostředky, na které má ze zákona nárok?!

Dejte mu výpověď, máte na to právo

Pronajímatel bytu může dát svému nájemníkovi výpověď v případě, kdy na to má zákonný důvod. Dobrou zprávou je, že právě neplacení nájemného zákonným důvodem k podání výpovědi je, takže na výpověď máte právo. Nájem může skončit i tím, že vyprší doba, po kterou jste si sjednali nájemní podmínky. Výzvu k vyklizení bytu musíte dát nájemníkovi písemně, protože se může stát, že pakliže jej sami nevyzvete a on se do tří měsíců neodstěhuje, bude se vaše smlouva považovat za znovu prodlouženou.

Před výpovědí musí přijít výzva

Pokud jste nabyli dojmu, že stačí nájemníkovi poslat výpověď a on se musí okamžitě sbalit a váš byt opustit, pak je váš dojem bohužel mylný. V praxi to totiž funguje tak, že ještě před samotnou výpovědí musíte nájemníka písemně vyzvat k tomu, aby vám vzniklý dluh uhradil. Pakliže ani po písemném vyzvání k uhrazení dluhu své závazky nesplatí, pak mu můžete poslat výpověď. Ovšem i tady to má háček! Nájemníkovi nemůžete dát výpověď z bytu, pokud vám platí za služby částečně – výpověď mu můžete dát až v případě, kdy jeho dluh přesáhne částku odpovídající třem nájmům.

Hlavně neztrácejte nervy

Snaha o vystěhování neplatícího nájemníka se může protáhnout na dlouhé měsíce, v mnoha případech dokonce i na několik let. Důležité je zachovat klid a neztrácet nervy, abyste si svým jednáním, které by se sice dalo pochopit, nezpůsobili ještě další zbytečné problémy. V tomto ohledu vám může pomoci i realitní kancelář, na kterou se můžete obrátit s prosbou o radu, jak v tomto případě správně postupovat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top