Nezařazené

Elektrokardiogram v mobilní verzi

EKG je pojmem, se kterým se setkal bezpochyby každý. Pod touto zkratkou se skrývá vyšetření zvané elektrokardiogram nebyli sledování srdeční činnosti. K tomu se využívají nejrůznější přístroje. Dnes je však nutné sledovat pacienty nejenom v nemocnici, ale také během dne v jejich přirozeném prostředí. A jak takového výsledku docílit?

K tomu lékařům slouží EKG holter, jež lze označit za výdobytek moderní techniky. Přístroj umožňující zaznamenávat časové změny elektrického potenciálu zapříčiněné srdeční aktivitou. Představovat si určitě nemusíte žádná robustní zařízení, ale naopak mobilní a miniaturní krabičky, o nichž během nošení nebudete v podstatě ani vědět.

EKG holter a jeho možnosti

Je to až neuvěřitelné, ale novodobý EKG holtermůže nabývat velikosti maximálně 6×6 centimetrů. Takový produkt navíc bude obsahovat displej pro zobrazení křivky EKG a zároveň disponuje i ovládacími prvky, s nimiž lze vše nastavit, aniž by bylo nutné EKG holter připojovat k počítači. O tuto možnost však lékaři ochuzeni nejsou. Připojení je velice snadné a sběr dat prostřednictvím speciálního softwaru ještě více.

Na těchto modelech holterů je příjemné to, že obsahují pouze jednu tužkovou baterii a jsou schopny snímat srdeční činnost pacientů od 24 do 168 hodin. A to jsou výsledky, které lékařům opravdu pomohou a mají pro ně vypovídající hodnotu.

Kvalitní EKG holter je samozřejmě voděodolný a je schopen zaznamenávat potřebné EKG křivky při libovolném pohybu, a to bez zbytečných a nežádoucích artefaktů. Nejpoužívanější jsou každopádně tříkanálové EKG holtery se vzorkovací frekvencí 128 – 1024 Hz. Tato technika by dnes měla být součástí už většiny klinik, ambulancí a nemocnic. Takže pokud půjdete na EKG, možná se s tímto holterem setkáte na vlastní kůži a potvrdíte nám výše uvedená slova.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top