Zdravi a sport

Jaké jsou zásadní výhody elektronické cigarety oproti tabákovým výrobkům?

unsplash.com

Již dlouhou dobu si můžeme všímat, že je po celém světě až nepochopitelně nepřátelské ladění vůči uživatelům standardních tabákových výrobků. I ve světle takových problémů se postupně do světa dostávaly alternativní řešení, kterými mohou být také elektronické cigarety.

Jenže na rozdíl od různých jiných řešení nebo dokonce odvykacích kúr, jsou elektronické cigarety dnes naprosto běžnou součástí každodenního života milionů kuřáků. A to díky ohromné spoustě výhod, které nabízejí svým uživatelům. A ty nejdůležitější si řekneme právě dnes.

Mnohem zdravější způsob kouření

Zásadním rozdílem je tady to, že zatím co tabákové výrobky za pomocí ohně spalují tabákovou směs, tak v elektronické cigaretě dochází k odpařování vodní báze pomocí topného tělesa, které je kompletně poháněné baterkou. To je zásadním rozdílem, který pro vás rozhodně bude znamenat spoustu zdravotních benefitů.

Díky tomu, že elektronické cigarety nepoužívají žár tak nedochází k tvorbě vedlejších spalin. Takové spaliny jsou extrémně škodlivé pro zdraví. Mezi nimi je nejhorší spalinou dehet, který sice částečně filtry cigaret zachytí, ale spousta z něj jde do plic.

Zmizí nepříjemný zápach

Zápach je v tomto případě také zaviněn právě těžkými vedlejšími spalinami. Vzhledem k tomu, že se jedná o těžký prvek, tak se uchycuje na porézních materiálech, ze kterých potom nejde odstranit. Proto kuřákům typicky časem zapáchají šaty, oblečení, automobil, nehty, vousy a další.

Mnohem ekonomičtější způsob kouření

Oproti klasické elektronické cigaretě jsou elektronické cigarety mnohem levnější. Pochopitelně je koupě první elektronické cigarety větší jednorázovou investicí, jenže potom už stačí jenom doplňovat báze a příchutě, které v součtu stojí mnohem méně, nežli koupě nového kartonu cigaret.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top