Práce a vzdělání

Jaký vliv má nízká nezaměstnanost v ČR na fungování společností?

zaměstnanci
pixabay.com

Za poslední roky začala nezaměstnanost v České republice klesat a momentálně se nachází na jedné z nejnižších hranic.  Majitelé společností a pracovníci na personálním oddělení registrují dlouhodobě nižší stavy zaměstnanců, než které by na základě svých strategických plánů a množství odbytu potřebovali.

Jaké mají společnosti možnosti?

Ideální možnost je jenom jedna a to najít vhodné pracovníky a dlouhodobě obsadit volné pozice. Pokud se to za žádných okolností nedaří, tak dochází buďto k navýšení práce stálým zaměstnancům, což se v praxi většinou řeší nařízenými přesčasy, a nebo snížení odbytu a celkového plánu a cílů.

Zaměstnávání pracovníků ze zahraničí

Ať už se jedná o menší rozvíjející se firmu nebo nadnárodní podnik s letitou tradicí, může se stát, že tuzemský pracovní trh neuspokojí potřeby, a proto se nabízí varianta, kterou je zaměstnávání pracovníků ze zahraničí.

Celoplošný projekt podporovaný státem

Řešením může být projekt Režim Ukrajina. Tento projekt se snaží díky Ministerstvu vnitra, Ministerstvu zahraničí a Hospodářské komoře České republiky zajistit dostatečný počet pracovníků z Ukrajiny pro české firmy a firmy působící na území České republiky. Díky umožnění pracovních pobytů získají zaměstnavatelé požadovaný počet zaměstnanců a tak nebudou muset řešit snižování kvót a plánů.

Nechte si pomoct

Pokud řešíte takový problém a zaujala vás tato možnost, neváhejte se na nás obrátit. Jsme personální agentura, která se konkrétně specializuje na danou problematiku. Poskytneme vám kvalitní poradenství, pomůžeme vám s přihlášením do projektu, uskutečníme důkladné výběrové řízení, zajistíme adekvátní školení, pracovní pobyty a dotáhneme celý tento proces až k očekávanému konci, kterým bude zařazení vybraných ukrajinských pracovníků do vašeho pracovního procesu. Počítat můžete s podporou i v průběhu výkonu práce.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top