Cestování

Kam o víkend ? Rozhodně do Francie!

pixabay.com

Bohužel pohádky v reálném životě neexistují, ale Mont Saint Michel v La Manche ve Francii je k pohádkovému zážitku velmi blízko.

 

Ostrov Mont Saint-Michel se nachází v La Manche, regionu na západě Normandie, který se rozprostírá na poloostrově od Mont Saint-Michel až k vrcholu Cotentinu. Je charakterizován jeho dramatickým pobřežím zubatých útesů a širokých písečných pláží lemovaných divokými trávami a květinami.

 

Představa opatství

Záliv Mont Saint-Michel je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, což je pro návštěvníky po celém světě obrovskou atrakcí. Drobné vesnice, které obklopují opatství na ostrově, tvoří dlážděné ulice, pestrobarevné domy, tajné chodby a schodiště.

Jakmile se dostanete do opatství, můžete prozkoumat mnoho místností, chodbiček a banketů nebo si prohlédnout prohlídku s průvodcem. Vzhledem k tomu, že opatství je ponořeno do historie a plné zajímavých detailů a skrytých komnat (během francouzské revoluce bylo opatství vězením a důkaz této temné minulosti je stále vidět ve formě tajných buněk a rezavých řetězů, které visí od jejich stěny).

 

Co nepřehlédnout

Pro skutečně zvláštní zážitek si předem objednejte prohlídku, která vám poskytne jedinečnou příležitost vystoupit na jednu z věží na střechu Mont Saint-Michel. Není to pro ty, kteří mohou mít strach z výšek nebo slabé srdce, úchvatný výhled ze střešních kamenných chodníků obklopených dramaticky vyřezávanými věžemi  je opravdu úžasný.

Pokud dáváte přednost vašim nohám, projděte se po hradbách Mont Saint-Michel a podívejte se na vír moře kolem ústí řeky Couesnon.

 

 

Zdroj :  www.pixabay.com

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top