Krása

Které společenské šaty se hodí právě na mě?

www.pixabay.com

Plesová sezóna se opět velmi rychlým krokem blíží. A všechny známe moc dobře ten pocit, když řešíte, zda máte opět vytáhnout ze dna skříně ty šaty, co už jste měla několik sezón za sebou a nebo koupit nové? Ale které společenské šaty jsou ty pravé? Jakou zvolit barvu a střih?

Jakou vybrat barvu?

Barva u společenských šatů, je to první, co k Vám upoutá pozornost. Důležité je dbát i na to, jaký odstín pleti máte. Jinak stačí dát na instinkt a zvolit tu, ve které se jednoduše cítíte dobře. Samozřejmě však musí korespondovat s tím, na jakou událost, ples se chystáte.

Jaká délka je ta ideální?

V dnešní moderní době se nosí a hodí všechny délky, jak krátké nad kolena, dlouhé k nohou, ba dokonce i šaty s vlečkou. Společnost je velmi benevolentní a proto nám nechává ve výběru volnou ruku.

Pokud se rozhodnete pro dlouhé šaty, musíte klást velký důraz na výběr bot a výšku podpatku. Pokud pro krátké, berte ohled na tvar Vašich nohou a celkovou postavu. Přece jen chcete vypadat krásně, proto musíte vybrat přesně takovou délku, která Vám sedne.saty

Jaký střih je vhodný právě pro mě?

Při výběru střihu dámských šatů se vychází s celkového typu postavy. Níže si můžete přečíst rady, pro jednotlivé typy postav.

– Jablko: Typ postavy s větším poprsím, boky, nevýrazným pasem a štíhlejšími nohami. V tento moment je potřeba potřeba vytvořit a zvýraznit pas, doporučují se šněrovací korzety v kombinacích se širokými sukněmi, holá ramena a nepříliš hluboký výstřih.

– Hruška: Hruška je typ postavy jako měla Věstonická Venuše. Je typická širokými boky a úzkým pasem a hrudníkem. U této postavy je nutno zeštíhlit i spodní část těla a zároveň vytvořit objem horní části těla. Vhodné jsou šaty empirového střihu, které mají zvýšený pas a lehce rozšiřující se, hladkou sukni, jejímž úkolem je schovat širší boky.

– Obdélník: Žena, která má tento typ postavy, může připomínat postavu sportovního chlapce a to hlavně pasem, který je nevýrazný, širokými rameny a boky. Zde se doporučují korzetové šaty, které mají bohatě nabíranou sukni.

– Trojúhelník: Tato postava je typická velmi úzkým pasem, štíhlými nohami a širokým hrudníkem a rameny. Pokud máte tento typ postavy, zvolte výstřih ve tvaru V, holá ramena a šněrovací korzet, který zvýrazní pas.

– Přesýpací hodiny: Typ postavy, který je opravdu ženský, s plným poprsím i boky, ale zároveň velmi štíhlým pasem. Proto je třeba vyhnout se šatům s vysokým pasem, doporučuje se hluboký výstřih a opět korzet, který ještě více zvýrazní pas a sukně bohatá áčkového tvaru.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top