Domov

Kuchyně si vyžaduje pozornost každý den, aneb jak ji udržet v čistotě?

zdroj: pixabay.com

Kuchyně je místem, kterému se často přezdívá srdce domácnosti. Zároveň je místem, které oproti jiným místnostem v domácnosti vyžaduje vaši pozornost dnes a denně. I když se vám při představě, že jste nuceni každý den uklízet, znuděně protáčí panenky, jestliže chcete, aby byla vaše kuchyně krásně čistá a vždy připravena na další vaření, budete chtě nechtě muset jejímu úklidu věnovat pár minut každý den.

Kuchyně jako z magazínu?

Možná si říkáte, že žádná kuchyně, ve které se každý den připravují chutná jídla, zkrátka nemůže vypadat jako z magazínu, protože to jednoduše nejde. A víte co? Je logické, že pokud kuchyni využíváte každý den, jen stěží bude dokonale naleštěná a bez jediné šmouhy, jako to vídáme na kuchyních v časopisech. I přesto ale může působit čistě, uklizeně a pěkně. Jediné, co pro to musíte udělat, je najít si pár minut denně a investovat je do úklidu. Výsledek bude stát za to!

Pracovní deska, sporák a dřez si vás žádají denně

Pokud vaši domácnost zdobí moderní kuchyně, byla by škoda, aby byla špinavá a přitahovala na sebe pozornost nikoli svým pěkným designem, ale šmouhami a špínou. Jestliže je potřeba některé její částí věnovat pozornost opravdu každý den, pak je to pracovní deska, sporák a dřez. Právě tyto části kuchyně bývají nejvíce špinavé, protože se nejvíce používají. Budete-li je uklízet každý den, postačí vám vždy jen pár minut, místo toho, abyste uklízeli jen jednou týdně a strávili úklidem třeba hodinu.

Jednou týdně bohatě stačí

Jednou týdně byste si měli udělat čas na úklid dalších částí kuchyně, mezi které patří trouba, mikrovlnka, dvířka kuchyňské linky nebo lednice. I tyto části musí být čisté, aby nejenže vypadaly upraveně, ale aby se zde zároveň netvořily žádné bakterie. I když se vám do toho nechce, snažte se najít si týdně alespoň hodinu volného času, vyplatí se to.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top