Domov

Kupujete nemovitost? A chcete byt nebo dům?

Zdroj: unsplash.com

Bydlení v pronajatém bytě je sice na jednu stranu pohodlné, protože se prakticky o nic nemusíte starat. Na druhou stranu ale nemáte žádnou jistou budoucnost – nikdy totiž nevíte, kdy vám nájemce vypoví smlouvu, a vy se budete muset vystěhovat. Navíc plánujete-li rodinu, pak je vidina vlastního bydlení určitě daleko lákavější, nežli vidina toho, že bydlíte v pronajatém bytečku, kde měsíc co měsíc platíte vysoké peníze, ale co cizí kapsy. Pokud zvažujete koupi nemovitosti, určitě budete řešit jedno často dilema: je lepší koupit byt nebo dům?

Byt nebo dům? To je otázka!

Je lepší bydlet v bytě, třeba přímo v centru města? Nebo je daleko lepší volbou rodinný domeček na klidnějším začátku? To je otázka, kterou v případě, kdy budete přemýšlet nad koupí nemovitosti, určitě budete řešit. Pokud si nebudete jisti, s rozhodováním vám může pomoci i realitní kancelář, která poradí i doporučí.

Výhody života v bytě v centru města

Život v centru města má hned několik výhod. Všechno máte doslova na dosah ruky, když si v sedm hodin večer vzpomenete, že nemáte důležitou přísadu do večeře, jednoduše si odskočíte do obchodu. Děti to nemají daleko do školky, školy ani na zájmové kroužky. Zároveň musíme jako výhodu zmínit nižší výdaje.

Nevýhody života v bytě v centru

Na druhou stranu má život v bytě v centru města i své stinné stránky. Například zde bývá hodně rušno, zvláště pak ve větších městech, kde to ani v noci nikdy nespí. Negativní stránkou života v bytě jsou i výpary a hluk z dopravy.

Výhody života v rodinném domě na okraji města

Hlavní výhodou života v rodinném domě na okraji města je svoboda. Je zde čistější životní prostředí, není tu takový hluk, protože doprava je zde daleko klidnější, zároveň zde máte mnohem více soukromí. Velkou výhodou je samozřejmě vlastní zahrada.

Nevýhody života v rodinném domě na okraji města

Za nevýhodu života v rodinném domě na okraji města lze považovat skutečnost, že máte všechno z ruky – děti musíte vozit do školky a do školy, pokud zde nejsou vhodné spoje, stejně tak se najezdíte i v době, kdy začnou docházet do nějakého zájmového kroužku. Negativní stránkou je i mnohem více starostí spojených se starostí o dům a zahradu.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top