Domov

Levné možnosti, jak se zabydlet v Praze a vyhnout se přitom ubytovnám

pixabay.com

Každým dnem do Prahy přichází velké množství mladých lidí, kteří zkrátka hledají spoustu zábavy a dobré práce, které jim dokáže největší město v České republice jednoduše nabídnout. Není to ale vůbec jednoduché, pokud nemají naspořeno nebo podporu od rodičů do začátku.

Zkrátka začátky v Praze jsou velice obtížnou záležitostí. Ačkoliv není na běžném jídle ani poznat rozdil oproti většině republiky, tak v oblasti pronajímání nemovitostí ten rozdíl bohužel poznáte vždycky na první dobrou. Ceny nájmů jsou tady opravdu velice, ale velice vysoké. Existují ale možnosti, kde se ubytovat poměrně levně.

Činžovní domy na kraji Prahy nabízí dobré možnosti

Ačkoliv činžovní domy Praha nabídne po stovkách, tak musíme počítat s tím, že je část z nich neustále obsazená dlouhodobými nájemníky, nebo jsou dokonce jednotlivé bytové jednotky v soukromém vlastnictví.

Zkrátka najít i v rámci činžovního domu dobré ubytování, není vůbec jednoduché. Čím více se ale budete vzdalovat od přímého centra města, tím více se budou zmenšovat náklady a zároveň i stoupat šance na to, že opravdu najdete hledané bydlení. Cesta do centra přitom může být opravdu jednoduchá, pokud budete mít v blízkém okolí dobrou zastávku hromadné městské dopravy.

Sdílené bydlení nebo AirBNB

Poměrně dost často se můžete dostat k inzerátům, kde hledají lidé již bydlící v Praze nového spolubydlícího. Takzvané sdílené bydlení je především studentským trendem, ale i výborným východiskem ze situace. Byty jsou tomu dokonce tak přizpůsobeny, že lze každý pokoj zvlášť zamknout a nejsou navzájem průchozí. Nájem na jeden byt si tak dělí kupříkladu trojice lidí, což hned náklady prudce sníží. Mnohé dlouhodobé nájmy za dobré ceny dokonce najdeme i na serveru AirBNB. Zde je ale situace se vším o něco složitější.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top