Domov

Máte doma chlupaté miláčky a máte obavy z toho co přinesou z venku? Poradíme vám pár tipů!

unsplash.com

Především psi jsou druhem miláčků, kteří velice jednoduše přinesou domů nemalé množství různých nečistot, a dokonce občas i lidově zvané „breberky“. Jakmile jich ale domů zanesou dostatečné množství, tak se nemusí stát jenom starostí psiska, ale také vaší.

Proto by v některých ohledech hygieny a čistění měli mít majitelé zvířat o něco větší standardy a návyky, než je tomu jinak u klasických domácností. A pár zajímavých rad poskytneme na následujících řádcích.

Investujte do parních čističů

Parní čističe jsou speciální domácí spotřebič, který víceméně funguje stejně jako vysavač, ale přidává jednu funkcionalitu navíc. Čistič totiž během vysávání taktéž aplikuje horkou páru. Ta má dostatečnou teplotu na to, aby zlikvidovala běžné bakterie, viry a také drobný hmyz, který by se mohl usazovat na sedačkách, kobercích a dalších podobných površích. Pravidelné čištění vám rozhodně pomůže i v případě, kdy doma máte alergika nebo astmatika.

Pořiďte si odolnější matrace

Psiska by sice neměla být v posteli, ale kdo by odolal psím očím. Většinou tak spí domácí psiska také s námi v postelích a mohou tak ledacos zavléct i do povlečení a hlavně matrací. Ideální variantou jsou tak antibakteriální matrace vám dokáží pomoci v tom ohledu, že mají vyšší odolnost nejsem proti bakteriím, ale zároveň se v nich neusadí malí broučci.

Vymezte psovi vlastní místo

Koupit psovi pohodlný pelíšek je rozhodně jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat. Tím, že psisko bude stále na svém místě, kam se bude vracet, se celkově zmenšuje šance na to, že by zvenčí něco mohlo přinést. Stále ale mějme na mysli, že taková šance je malá. Dvojnásob, když jsou dnes obojky a jednorázové přípravky, které pomohou psovi odpuzováním klíšťat a dalších dotěrných druhů hmyzu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top