Volný čas

Máte doma zašlé mince? Poradíme vám způsoby, jak je vyčistit

pixabay.com

Mince mohou být až nečekaně velkou raritou a mnohdy po dlouhých letech ve sbírkách a dědictvích nabydou úctyhodných hodnot. Velkou součástí finální ceny koupě takové mince, ale stále zůstává její stav a ten se vyplatí řešit co nejrychleji, protože jakákoliv rez či porucha se na minci vyvíjí stále víc a víc, pokud tomu neuděláte včasnou přítrž!

Speciální čistící pasty, jak fungují?

Jedná se o jednu z hlavních možností, jak se mince mnohdy čistí. Jde o pasty, které v sobě mají diamantový nebo grafitový prášek a spoustu dalších syntetických látek. Jednoduše ji nanesete na minci a potom pomocí vatové tyčinky roztíráte pastu po minci a necháte ji dělat svojí práci. Má to ohromnou výhodu v tom, že je to víceméně primitivní způsob úpravy a díky tomu si s tím poradí i technicky méně zdatní lidé nebo nováčci v oboru.

Nevýhodou ale je, že pokud chcete výsledek kvalitní, tak vám nestačí jedna pasta, ale musíte koupit rovnou celou sadu. To znamená několik druhů pasty podle zrnitosti směsi, protože se od té nejhrubší čistí obtížné usazeniny a postupným zjemňováním směsi se potom spíše jen mince leští. Pokud ale nedodržíte daný postup nebo množství pasty a její zrnitost, tak se z celého výsledku vyklube jen velice neúspěšný pokus.

Ultrazvukové čističky jsou skvělým pomocníkem

Další populární a moderní metodou, jak čistit různé kovové předměty, jsou ultrazvukové čističky. Jedná se o zařízení s nerezovou vanou, do kterých se vlévají speciální čistící emulze. Každá emulze má jiné vlastnosti a složení a je uzpůsobena konkrétnímu druhu kovu, aby jej nepoškodila během čištění. Následné čištění pak probíhá naprosto bezkontaktně a pouze se uvolňuje špína do emulze pomocí ultrazvukových vln. Ihned po vložení se kolem předmětu udělá obláček temnější vody a celá show může začít.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top