Zdravi a sport

Máte pocit, že vaše plíce nestíhají? Zvyšte jejich kapacitu!

zdroj: pixabay.com


Ať už sportujete nebo ne, možná máte občas pocit, že nevycházíte s dechem. Ony pocity dušnosti a neschopnosti se pořádně zhluboka nadechnout, jsou nepříjemné, avšak docela běžné. A to především u lidí, pro které je pravidelná aktivita sprosté slovo a raději dají přednost polehávání na gauči před televizí, před nějakou aktivitou.

Dýcháte správně?

Pocity nedostatku vzduchu a dušnosti mohou být způsobeny i tím, že nedýcháte správně. Divili byste se, kolik lidí si myslí, že na dýchání vlastně nic není (a je to vcelku logická myšlenka, když vezmeme v potaz, že dýchání je pro nás naprosto přirozená věc), ale ve skutečnosti to dělají špatně. Správně byste měli dýchat tzv. do břicha, nikoli mělce do hrudníku, jak to dělá mnoho lidí. Zjistíte to třeba tak, že se položíte na záda a nadechnete se. Když se vám zvedne břicho, děláte to správně, pokud se břicho při nádechu nezvedne, někde děláte chybu.

Zamyslete se nad svou životosprávou

Pakliže máte pocit, že vaše plíce nestíhají, možná byste se měli zamyslet nad tím, jak žijete. Dušnost a málo vzduchu do plic pociťují především kuřáci, kteří své plíce zanáší dehtem a jinými škodlivinami, které do sebe vdechují při kouření klasických cigaret. O těch je známo, že na naše zdraví nemají pražádný dobrý vliv, ba spíše naopak jen škodí. Pokud ale víte, že se kouření nevzdáte, nebo alespoň ne hned ze dne na den (i když by to pro vás bylo nejlepší), vyzkoušejte zdravou alternativu kouření. Elektronická cigareta je daleko menší zdravotní hrozba nežli ta klasická, protože s ní do sebe vdechujete pouze páru a nikotin, nespalují se žádné zplodiny, takže se vaše plíce nezanáší.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top