Zdravi a sport

Máte pravidelné problémy se spánkem? Poradíme vám nejčastější důvody

Problémy se spánkem jsou bohužel jednou z mnoha komplikací, které jsou spojeny se současnou dobou. Velké množství lidí totiž má problémy se spánkem, které se v dlouhodobém měřítku mohou stát původcem celé řady dalších potíží.

Jenže velice často jsou tyto problémy také řešitelné pomocí opravdu malého množství změn v životosprávě nebo ve vašem prostředí. Ty nejčastější důvody komplikací si přitom řekneme právě v rámci dnešního článku.

Užívání elektroniky těsně před spánkem

Celkově je užívání elektroniky něčím, co má v určitých případech nepříjemné dopady na lidské tělo. V případě večerního užívání přitom může být problémem modré světlo. Modré světlo má totiž ten efekt, že limituje tvorbu hormonů odpovědných za převod těla do spánkového režimu. Z toho důvodu jsou tak problémy s usínáním spojeny s tím, že těsně před spánkem koukáme na monitory, televizory a obrazovky bez filtrů modrého světla.

Malé investice do spánku

Do spánku je potřeba investovat stejně, jako do čehokoliv jiného. To ale lidé ignorují. Po dlouhé době tak mohou užívat celé roky stejné matrace, stejné polštáře a deky, které ale ani zdaleka už neplní svůj účel na sto procent.

Přitom jsou to právě matrace, které mohou udělat ohromný rozdíl, ale občas nejsou levnou záležitostí. Existují ale levné matrace, mnohdy dokonce i technologie jako matrace z biopěny, které dokáží nabídnout za dobré peníze ohromnou životnost.

Najděte ideální teplotu pro váš spánek

Tento problém je aktuální hlavně v zimních obdobích, kdy se málo větrá. Lidé pak mají tendenci všechno drahé teplo držet v místnosti a usínají nejen v zatuchlém vzduchu, ale především usínají ve vysokých teplotách. Všeobecně se považuje za ideální teplotu pro usínání hladina kolem osmnácti stupňů. Každý jsme ale odlišný a náš ideál může být trochu jinde.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top