Zdravi a sport

Jaké specifické účinky na lidský organismus může mít volba správných matrací?

Matrace jako takové jsou jednou z velice důležitých součástí našeho života. A to především z toho důvodu, že jsou nejvýraznějším prvkem v ohledu ovlivňování kvality a délky spánku. Pokud tak máte problémy s kvalitním spánkem, dost možná je to matrací.

Pro některé pak mohou být matrace o to specifičtější záležitostí, protože mají také konkrétní účinky na organismus a pohybový aparát. A právě těmi se dneska budeme zabývat.

Matrace versus alergie a astma

Dýchací problémy jsou velice nepříjemné hlavně proto, že se kolikrát skoro ani nemůžeme vyhnout potkávání zdrojů problému. Jedním z těchto problémů ale mohou být dokonce i samotné matrace. Kvůli tomu tak dneska není problém najít matrace, které jsou přizpůsobeny právě pro alergiky a astmatiky.

Základní specifikací je u nich používání přírodních materiálů. Mnohem méně jsou tak zastoupeny různé druhy syntetických materiálů, které jsou nejčastějším původcem alergických reakcí. Zároveň jsou přitom ale odolné proti usazování mikrobů a různých druhů prachu. Někdy totiž nemusí být zdrojem problémů samotná matrace, ale právě to, co se v ní za roky používání usazuje.

Řešení pohybových problémů

Matrace mimo této vlastnosti mají ještě extrémní vliv na náš pohybový aparát. Pokud je tělo v ideální pozici a jednoduše odpočívá, tak je lepší celý spánek a snižuje se přirozená tenze ve svalech. Mimo toho je nutné myslet i na to, že dokáží zdravotní matrace fungovat jako aktivní prevence, a dokonce i řešení chronických bolestí. Podobné matrace totiž mají takzvané ortopedické zóny. Tyto zóny jsou specifické tím, že bývají zpevněné na místech, kde je bederní a krční páteř. Člověk tak přitom jednoduše může udržet přirozenou pozici těla během odpočinku, což pak pomáhá regeneraci během noci.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top