Zdravi a sport

Máte problémy s bolestmi zad? Poradíme vám několik tipů, které by vám mohli pomoci!

unsplash.com

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších komplikací, které se staly víceméně průvodní záležitostí tohoto století. Ať už jsou bolavá záda ze špatného zdravotního stylu, nebo přetížení, tak se většinou na těchto komplikacích odráží především fakt, že nemáme čas a zdroje se starat hlavně o sebe.

Ve světle práce, rodiny, školy a dalších povinností je tak pochopitelné, že se postupně začne únava střádat až do některého podobného efektu. I s bolestmi zad ale efektivně bojovat. A my vám dnes řekneme, jak na to!

Zaměřte se na vysokou kvalitu odpočinku

Kvalita odpočinku je zásadní. Můžeme makat celé dny a být neustále v oběhu, ale musíme také mimo toho mít možnost se uvolnit a odpočinou si. Především nechat odpočinout tělo, které všechen jak fyzický, tak i psychický stres odnáší. Zásadním problémem je, že mimo nedostatečné délky odpočinku lidé neodpočívají ani kvalitně. Například matrace jsou typickým příklad. A to i přesto, že profesionální levné matrace jsou jen o drobet dražší než úplné atrapy, které mohou dokonce dlouhodobě bolesti zad působit.

Sedíme na každém rohu a máme minimum pohybu

Sedavé zaměstnání, záliby, u kterých se neustále sedí, dlouhé vysedávání ve škole nebo kdekoliv v dopravě. Je to opravdu velký seznam co? Pokud se podíváme na to, čím vším trávíme den a kolik času to je, tak nám brzo dojde, že bez legrace prosedíme naprostou většinu týdne.

Proto bychom se měli pravidelně dostat také k tomu, že vyjdeme například na dlouhou a pohodlnou procházku. Další možností je i při práci a povinnostech jednou za čas vstát a protáhnout se. Jednotlivé části páteře totiž mají tendenci sesedat a mezi plotýnkami se mohou uvolnit mezery co mohou působit ohromné bolesti. Pravidelným pohybem a přirozeným posilováním ale tomuto efektu jednoznačně zabráníte.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top