Zdravi a sport

Tři zdravotní důvody, proč využívat elektronické cigarety namísto klasických tabákových výrobků

Unsplash.com

Elektronické cigarety pro nás mají opravdu velké množství výhod. Nabídnou vám velkou finanční úsporu, vedle toho jsou navíc i mnohem zdravější a pohodlnější způsob kouření. Ze všech důvodů by přitom pro nás měly být nejdůležitější právě ty zdravotní.

Drobnou zajímavostí přitom je, že zdravotní komplikace kolem kouření elektronických cigaret jsou zároveň způsobeny právě těmi typickými komplikacemi, které nakonec zasahují i do pohodlí ostatních. Jejich odbouráním tak odbouráte i ty důvody, které vedou k nesnášenlivosti kuřáků na veřejnosti.

Eliminujte nebezpečí respiračních chorob

Hlavním důvodem, proč celá řada lidí nesnáší kouření tabákových výrobků, je reálné riziko obtížných respiračních chorob. Tento problém vzniká především z toho, že se v plicích a dýchacím ústrojí usazuje dehet.

Dehet je velice těžkou látkou, která vzniká spalováním pevných předmětů. Zároveň je ale i důvodem k tomu, že kuřáci ostatním „zapáchají“, protože se uchovává dlouhodobě na předmětech. Jenže elektronické cigarety ale nepoužívají pevná paliva, ale zcela naopak fungují na bázi odpařování vodních emulzí. Díky tomu se tak nemusíte bát usazování na plicích.

Zlepšení kvality kůže

Kouření jako takové má nepříjemný dopad na kvalitu kůže. Většina kuřáků totiž trpí tím, že má kůži lokálně nepříjemně vysušenou, a i přes specifickou péči se jim s tím nedaří pracovat. Proto je zlepšení kůže jedním z hlavních důvodů, proč přejít na elektronické cigarety.

Konec žlutým zubům

Těžké látky jako dehet mají velice špatné dopady také na celou ústní dutinu. Jedním z největších problémů je v tomto případě žloutnutí zubů. I když mohou mít kuřáci dobré dentální návyky, tak se bohužel při častém kouření nevyvarují toho, že mají zažloutlé zuby. Jenže u elektronické cigarety vám nic takového rozhodně nehrozí!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top