Práce a vzdělání

MBA – titul, o který všichni stojí

www.pixabay.com

Víte, jaký je podle průzkumu nejžádanější titul za jménem? Není to doktor věd, ale MBA. Znamená Master of Business and Administration a píše se ve zkratce za jménem. V Česku to sice není akademický titul, ale absolventi a zaměstnavatelé si ho velmi cení. K jeho získání je nutné absolvovat studium MBA, které v Česku poskytuje asi dvacítka škol a vzdělávacích institucí. Jednou z nich je European School of Business & Management (ESBM), která poskytuje nejen studium MBA, ale také LLM. Studium MBA je nejrozšířenější, protože jde o postgraduální vzdělávací program pro manažery, vedoucí úředníky, majitele firem či pracovníky neziskových organizací.

Studium MBA nebo LLM?

Studium MBA, které vede k získání titulu MBA, rozšiřuje znalosti a dovednosti užitečné pro praxi. To je také důvod, proč získat MBA. Zaměstnavatelé toto úsilí oceňují vyšší pracovní pozicí a lepším platem. Jen málokterý špičkový manažer nemá titul MBA. Vzdělávací program je založen na zvládnutí obecných manažerských dovedností a speciálních znalostí pro vybrané obory. Studium MBA nabízí různé specializace, například krizový management, finanční management, management zdravotnictví, veřejné správy nebo management lidských zdrojů. Samostatnou specializací je studium LLM. Programy MBA jsou zaměřeny na ekonomku, ale LLM na prohloubení právních znalostí.

Studium LLM se vyplatí pro manažery větších společností

Studium LLM je vhodné pro manažery větších firem, kteří se ve své praxi setkávají s domácím i mezinárodním právem. Stejně jako studium MBA, i studium LLM využívá vzdělávacích postupů oxfordského sytému, který sází na logiku a konkrétní řešení praktických úkolů. Absolvent studia LLM získá hlubší znalosti v soukromém, korporátním i finančním právu. Naučí se orientovat se v mezinárodním právu, hospodářských soutěžích, v insolvenčním právu i pracovní legislativě. Po absolutoriu nezíská titul MBA, ale titul LLM, který znamená Master of Law.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top