Zdravi a sport

Měření EKG je dnes na mnohem vyšší úrovni

ekg
pixabay.com

EKG neboli elektrokardiogram zná určitě každý. Toto vyšetření určitě podstoupila řada lidí. A pokud vám to nic neříká, tak vám význam této zkratky nyní vysvětlíme. Jde o záznam časové změny elektrického potenciálu, na něž má vliv právě srdeční aktivita člověka. Takže na měření EGK chodí primárně lidé, jež mají nějaké problémy se srdcem nebo je třeba toto vyšetření provést k odhalení jakýchkoliv jiných onemocnění.

Velice často je pacientům prováděno zátěžové EKG, které je realizováno při zátěžových testech. Tento druh vyšetření má díky fyzické aktivitě člověka více vypovídající hodnotu. Aby bylo možné naměřit přesné výsledky, z nichž lze vyvodit patřičné závěry, je k tomu zapotřebí použít kvalitních ergometrických systémů.

Při návštěvě moderních klinik se můžete stále častěji setkávat s novodobějšími zařízeními. Ty v plném rozsahu nahrazují postarší a nevyhovující přístroje. A jak vypadá současné profesionální řešení? Může mít podobu například malé krabičky, jíž budete mít připnutou k tělu a jež bude během zátěžového testu sbírat důležitá data o vaší srdeční aktivitě. A to nemusí být jen v řádu desítek minut, ale v i v průběhu dlouhých hodin.

Měření EKG tímto způsobem je pro pacienta naprosto bezbolestné a v podstatě neobtěžující. Po měření dojde ke spojení s profesionálním ergometrickým systémem, který obsahuje řídící počítač. Ten vyhodnotí všechny potřebné výsledky v několika odlišných křivkách a výsledek vytiskne prostřednictvím tiskárny. Přesně takhle fungují novodobá zařízení tohoto typu, jež velkou měrou zvyšují úroveň zdravotnictví.

Takže, pokud vás čeká měření EKG nebo dokonce zátěžové EKG, rozhodně se vydejte na kliniku, která je vybavena takovými přístroji. Ty vaší srdeční aktivitu prolustrují opravdu do detailu. O tom nemusíte mít pochyb.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top