Zdravi a sport

Měření EKG se posunulo opět o úroveň výš

EKG neboli elektrokardiogram je vyšetřením, při němž dochází ke zjištění správné funkčnosti lidského srdce. Z toho důvodu se jedná o velice důležitý proces, během něhož jsou získávány zásadní výsledky pro určení příslušné diagnózy, navržení vhodné léčby a podobně.

Měření EKG v nemocničních zařízeních probíhá již dlouhá léta. O tom jistě není žádných pochyb. Jen v dnešní době tato měření dostávají zcela novou podobu. Vývoj v oblasti této techniky jde neustále kupředu a možná byste se divili, čím vám v současnosti naměří hodnoty EKG.

Propracované i mobilní přístroje

Zařízení pro měření EKG může nabývat nejrůznějších podob. Jednou z nich je snadno přenosný stojan s velkým displejem, ovládacími prvky a tiskárnou. Takový výrobek je schopen lékaři okamžitě prezentovat naměřené hodnoty, a ještě je pomocí odpovídajícího softwaru upravit a zobrazit dle požadavků personálu.

Druhou variantou mohou být mobilní měřící přístroje EKG, které jsou velice často označovány jako holtery. Nenápadné zařízení se připojí k tělu pacienta a ten s ním může odejít domů. Je to z toho důvodu, že hodnoty jsou sbírány nejenom při klidové činnosti, ale také při zátěži. Dlouhá výdrž takových holterů pak zajistí dostatek vypovídajících informací pro lékaře.

Přesně takhle vypadá novodobé měření EKG, které může probíhat za pomoci přesné techniky a spolehlivého algoritmu. Dnes už se nemusíte obávat žádných omšelých nemocničních přístrojů. Většina současných klinik spoléhá na moderní výrobky, jenž měření EKG posouvají zase o kousek výše. Mezi hodně používanými produkty se objevuje značka Seiva. Ta je špičkou na českém trhu a zásobuje řadu nemocnic.

Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy a máte obavy, zda vaše srdce pracuje tak, jak má, podstupte vyšetření EKG na některém z výše uvedených přístrojů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top