Zdravi a sport

Moderní holtery téměř neucítíte

pixabay.com

Měření srdeční aktivity neboli vyšetření EKG. To měl možnost absolvovat nejeden člověk. Obvykle v souvislosti s nepříjemnými zdravotnými komplikacemi, kde hlavní roli hraje lidské srdce. Je ale pravdou, že takové vyšetření probíhalo poměrně krátký čas, za který nemuselo být možné vyhodnotit požadované výsledky.

Proto se postupem času objevily na trhu produkty zvané jako holtery. Pod tímto názvem si můžete představit miniaturní, respektive mobilní zařízení připevněné k vašemu tělu ještě s několika sondami, jež snímají aktivitu srdce v délce trvání několika desítek hodin. Univerzální holter TK, o jehož přednostech a možnostech vám sdělíme něco více.

Holter EKG v roli nenápadného záznamníku

Pod výše uvedeným pojmem si můžete vyobrazit tříkanálový záznamník s vysokou vzorkovací frekvencí. Vzhledem ke zmiňované mobilitě je pochopitelné, že holter EGK je napájen prostřednictvím tužkové baterie. Ta zaručuje nepřetržité snímání po dobu až 120 hodin, což je pět dlouhých dnů. To dává lékařům nové možnosti při diagnostikování nejrůznějších zdravotních problémů.

Kvalitní holter TK je povětšinou vybaven hardwarovou detekcí, širokou vzorkovací frekvencí a hlavně možností připojení k počítači s pomocí USB konektoru. Právě skrze něj jsou přenášena data do speciální aplikace. Ta je schopna dané záznamy vyhodnotit a prezentovat v řadě odlišných modelů a podob.

Tímto způsobem samozřejmě probíhá i evidence do celkové databáze spousty pacientů. Jsou to především vyhodnocovací moduly a prvotřídní filtrace záznamu, jež lékaři hodně napoví. Není se proto čemu divit, že se mobilní holter EKG stává nedílnou součástí mnohých zdravotnických středisek.

Pokud si vás dneslékař pozve na měření aktivity srdce, možná budete ověnčeni právě některým z moderních holterů TK, o jejichž přednostech jsme se zmínili v tomto článku.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top