Zdravi a sport

Elektronická cigareta: Záchrana pro kuřáky

kouření
pixabay.com

Již několik let bývá jedním z nejžhavějších témat porovnání klasických cigaret s elektronickými a řešení jejich škodlivosti. Elektronickým cigaretám bylo neustále vytýkáno, že nebyly řádně zkoumány a výzkumy zdokumentovány. To se však změnilo! Na světlo světa vyšla první studie, která se zaměřila na dlouhodobé sledování účinků kouření e-cigaret. A co bylo jejím výsledkem? Riziko vzniku rakoviny je opravdu podstatně nižší.

Výzkumy

Jistě jste si všimli, že výzkumů za poslední roky proběhlo několik, ale každý s tak trochu jiným závěrem. Vzhledem k tomu, že tyto nejrůznější výzkumy probíhají již od té doby, co se objevily tyto cigarety na trhu, musí Vám být jasné, že jich je celá řada. Ačkoliv se stala elektronická cigareta světovým fenoménem, nikdo si nebyl zcela jistý, jak je to s dopady na zdraví člověka.

Nová studie, Cancer Research, kterou jsme již výše zmiňovali, analyzuje dopad na člověka z dlouhodobého hlediska. Jejich cílovou skupinou byli odnaučení kuřáci a kuřáci a porovnávali vliv klasických cigaret a elektronických. Výsledek byl uspokojující, neboť méně karcinogenů měli v těle opravdu kuřáci elektronických cigaret.

Zákaz kouření

Vzhledem k tomu, že v platnost úspěšně vešel zákon o zákazu kouření a dotkl se i venkovních veřejných míst jako jsou například vysoké školy, lidé se stále více obracejí na tuto zdravější variantu kouření. A není se čemu divit. Nejen, že velcí kuřáci tu potřebu prostě mají, ale zároveň je k dispozici, černé na bílém, potvrzení o menší závadnosti, tak proč by to nezkusili. Navíc prodejci musejí jásat, protože studie jim nahrává do karet a zákon v podstatě taky. Nejspíš i z toho důvodu můžeme na našem trhu naleznout opravdu bohatou nabídku elektronických cigaret od mnoha výrobců v mnoha různých provedeních.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top