Domov

Moderní versus rustikální kuchyně na míru. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Unsplash.com

Jedná se o dva víceméně nejčastější typy kuchyní, které můžeme potkat. Moderní kuchyně jsou aktuálně velkým trendem hlavně proto, že dokonale zapadají do konceptu moderní domácnosti. Oproti tomu soupeřící kuchyně na míru v rustikálním stylu ale rozhodně neprohrávají.

Ty zas dokáží nabídnout uživatelům velice příjemné prostředí tradičního vzhled. Jenže jaké jsou mezi nimi opravdu ty největší rozdíly? Na to se podíváme v rámci dnešního článku!

Strohost versus nazdobenost

Asi tak by se daly popsat charakteristické vlastnosti obou typů kuchyní. U moderní kuchyně se budete potkávat s tím, že design je většinou do strohý. Jsou zde hranaté tvary, málo zdobení a vše působí spíše profesionálně. Nazdobenost rustikální kuchyně zase evokuje teplo domova a je neoddělitelnou součástí tohoto stylu. To ale neznamená, že taková kuchyně musí každému vyhovovat, protože působí proti moderní těžce a neprakticky.

Spousta světla oproti dřevu a kameni

Rustikální kuchyně vycházejí z rustikálních zdrojů. Najdeme tady tak hojně dřevěné prvky, nebo dokonce celou linku a často se potkáme také s kamennými deskami. Vedle toho moderní kuchyně na míru zase nabídnou spíše spoustu světla a povrchy, které jsou estetičtější a jednodušší na údržbu. Částečně tak přebírají efekt čistotnosti od svých předchůdců, kterými jsou klasické profesionální kuchyně.

Velké rozdíly v osvětlení

Předchozí kapitola už nastínila, že rustikální kuchyni nebude světlo tak moc zřejmé, protože ho rustikální materiály mají tendenci pohlcovat. Mimo toho ale musíme myslet i na to, že rustikální kuchyně užívá většinou staršího typu osvětlení. Vysoce efektivní osvětlení v podobě bodových světel tak hledejte spíše u kuchyně moderní. A minimálně za nás jde i o jednu z jejích největších výhod.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top