Domov

Na co si dávat při pronajímání bytů v Praze opravdu největší pozor?

unsplash.com

Pronajímání bytů by se na jednu stranu mohlo zdát jako poměrně jednoduchý a příjemný způsob, jak se dostat ke kvalitním financím. Jenže je pravdou, že skvělé to je do doby, kdy máte zabezpečené a poctivé klienty. V moment, kdy se dostanou vaši klienti do potíží, nebo dokonce nejsou poctiví, se automaticky starosti přenáší na vás.

Tento problém přitom může znamenat pro mnohé opravdu velké problémy, protože v ten moment mnohé výdaje za byt platíte ze svého a dostáváte se do spirály ohledně dohánění nájemného. My se dnes podíváme na to, na co si dát pozor, aby se vám nic podobného rozhodně nestalo.

Pozor na evidenci ubytovaných cizinců

Jednou z důležitých změn, které se odehrály, je právě evidence ubytovaných cizinců. Pokud máte nemovitosti, v níž ubytujete cizince, což právě byty v Praze mohou být zcela běžně, tak je nutnost evidovat jejich pobyt. Spousta lidí zde naráží na to, že očekává zodpovědnost od ubytovaných. Jenže pravdou je, že je právě vaší odpovědností nahlásit pobyt daným úřadům. V opačném případě se vystavujete nepříjemnostem a pokutám, které rozhodně nikdy nechce řešit.

Držte smlouvy stále aktuální

Pokud ubytováváte lidi spíše na kratší dobu, tak je potřeba dávat pozor na aktuálnost smluv. Není totiž žádnou vzácností, že se smlouvy mohou měnit i několikrát do roka podle legislativních úprav. Služby jako správa bytů vám mohou nabídnout i právní zastoupení, které se o to dokáže hravě postarat. Právě v takových příležitostech je určitě kvalitní zastoupení nejlepší možnou volbou.

Kvalitní katalog vybavení domácnosti

Při předávání nemovitosti do rukou nájemníka byste automaticky měli mít hotový kompletní katalog. Ten spočívá hlavně tom, že díky němu můžete vymáhat případné krádeže a poškození. Bez něj se totiž dostáváme do bludného kruhu slova proti slovu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top