Nezařazené

Moderní vymoženosti, které změnili svět automobilové dopravy a nelze si jej bez nich už představit

pixabay.com

Automobilová nákladní doprava je nejzastoupenějším druhem dopravy zboží napříč celým světem. Bez jakékoliv nadsázky se dá říct, že s výjimkou dopravy lodní, se naprostá většina zboží přesouvá po světě právě na kolech kamionů. Víte ale o tom, že se celá kamionová doprava v posledních letech prudce změnila a dnes už neuvidíte kamiony v takové podobě jako kdykoliv dřív. Které to jsou především?

Vozové parky jsou modernější a nádrže na naftu jsou naprostou povinností

Vozový park byl vždycky víceméně plácek, kde se kamiony parkovaly k odpočinku. V průběhu let ale kolem moderních vozových parků vyrostly gigantické zásobovací a výrobní haly, přičemž je ohromné procento z nich také dopravní tepnou a střediskem v kamionové dopravě.

Pro takové vozové parky i pro vozové parky samotných společností je už automatickou záležitostí kompletní zázemí, které poskytuje řidičům na cestách mnohem lepší komfort, než měli doposud. Zároveň je zde i kompletní technologické zázemí a podpůrné prostředky jako mohou být nádrže na naftu, nádrže na adblue nebo dokonce myčky kamionů.

Moderní GPS systémy sledují kamiony po celém světě

Společnosti si zároveň už nedokáží představit, že by hezky po staru jezdily kamiony s mapami za sedadlem a hlásili se pravidelně pomocí telefonu. Moderní kamiony jsou v tomto ohledu dokonale sledované a je nutno poznamenat, že se na tom nedají hledat záporné body. Naopak jsou v tomto systému viditelné především obrovské pozitivní dopady.

Pro dispečery je mnohem bezpečnější a jednodušší volit správnou trasu kamionu bez jakýchkoliv omezení. Navíc v moment kdy dojde k neočekávaným situacím jako může být havárie, či dokonce přepadení, což v posledních letech bohužel hlavně kvůli migrantům není vzácnost, je pozice kamionu během jediné vteřiny hned jasná.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top