Domov

Na co se zaměřit při prohlídce bytu?

byt
pixabay.com

Koupě bytu je velkým krokem a právě prohlídka je velmi důležitým okamžikem. Na vlastní oči uvidíte, jak byt skutečně vypadá a jestli splňuje vaše představy. Během prohlídky však není dobré reagovat přehnaně nadšeně. Na co všechno se zaměřit a na co si dát pozor?

Nejdříve co nejvíce informací zjistěte po telefonu

Během prvního kontaktu s realitním makléřem či přímo prodávajícím si zjistěte co možná nejvíce informací o dané nemovitosti. Nezapomeňte se zeptat na stav bytové jednotky, případné plánované rekonstrukce z bytového fondu, jestli náhodou nejde o nebytové prostory a zajímat by vás měla i výše pravidelných měsíčních poplatků. S pomocí těchto dotazů si můžete ušetřit cestu na prohlídku bytu, který by pro vás ve výsledku nebyl zajímavý.

Neslevujte ze svých požadavků a nenechte se zlákat jednou věcí

Předem si sestavte seznam požadavků, které očekáváte od svého nového bydlení. Pečlivě si pak projděte celý list na prohlídce. Předejdete tak situaci, že vás uchvátí jedna pozitivní věc a přehlédnete kvůli tomu jiné problémy.

Technický stav bytu

Jedna z věcí, která by vás rozhodně měla zajímat, je technický stav bytu. Jak jsou na tom společné části. Ptejte se také na elektrické rozvody. Vhodné je znát stav bytu před koupí opravdu dokonale, takže se neostýchejte pozvat si odborníka na inspekci.

Chtějte dokumentaci ještě předtím, než začnete podepisovat

Realitní makléř by vám měl poskytnout vzor kupní či rezervační smlouvy. Vhodné je také vyžádat si písemnou dokumentaci ze společenství vlastníků či bytového družstva, která vám poodhalí případné plánované opravy. Požádejte také o výpis z katastru nemovitostí. Kvalitní výkup nemovitostí Praha nabízí férové jednání za předem stanovených podmínek, kdy víte, na čem jste a s čím můžete počítat. Díky tomu se stane koupě bytu v Praze i kdekoliv jinde jednodušší.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top