Zdravi a sport

Nejčastější důvody problémů se spánkem. Poradíme vám, čemu se ideálně vyhnout

Problémy se spánkem dnes bohužel nejsou žádnou výjimečností. Zcela naopak poměrně dost velké množství lidí trpí tím, že z mnoha důvodů nemá dostatek spánku, nebo ještě hůře, má minimální kvalitu. Často za to ale mohou jenom drobné potíže, které lze odstranit.

V rámci dnešního článku se tak podíváme na ty nejčastější důvody a chyby, kterých se lidé v rámci spánku mohou dopouštět.

Špatné ovzduší a teplota v místnosti

Jedním z vůbec nejčastějších důvodů problémů je samotné ovzduší a teplota, která v místnosti panuje. Dvojnásobnou potíží může být zimní období, kdy chceme udržet teplo doma, a proto nevětráme a jsme kolikrát v přetopených místnostech. Ideální podmínky jsou tak vyvětrané místnosti a teplota kolem 18°C.

Volba správné, a hlavně kvalitní matrace

Další věcí je pak výběr matrací. Matrace nám mohou pomoci udržet tělo v naprosto dokonalé pozici po celou noc, což se odráží hlavně na tom, jak dokážeme usnout. Jednou z nejlepších možností jsou matrace z flexifoam pěny, které jsou známé tím, jak se dokáží kvalitně přizpůsobit víceméně komukoliv podle váhy i obrysu těla. Kvalitní matrace má ten efekt, že tělo nemusí klást odpor proti příliš měkké či tvrdé podložce a díky tomu tak může povolit svalovou tenzi.

Problémy s dostatkem tmy

Během spánku je úplná tam tím nejlepším prostředím. Důvodem je to, že pokud jsme v okolí výrazných světelných zdrojů, tak může docházet k problémům jako je například produkce spánkových hormonů. Kvůli tomu se tak může zhoršit nejen kvalita samotného spánku, ale především se může snížit plynulost přesunu do spánku a usínání. Měli byste tak dosáhnout toho, abyste v místnosti měli maximální možnou tmu. Hlavním problémem se mohou stát především zdroje ostrého světla, kterým jsou hlavně silné led diody na spotřebičích.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top