Zdravi a sport

Tři důvody, proč můžete také vy mít problém s nekvalitním spánkem

unsplash.com

Spánek je pro lidské tělo a zdraví extrémně důležitá složka, která ale bohužel často bývá zanedbávána. To se děje dnes a denně a na základě toho tak potkáváme nepříjemnosti, jako je vyšší výskyt civilizačních nemocí a mnohé další včetně zvýšené únavy.

Délka spánku jako taková přitom není vším, co tělo doopravdy potřebuje. Minimálně stejně podstatná je také kvalita. A proč můžete mít problém s kvalitou, to si řekneme v rámci dnešního článku.

Spánek v příliš vydýchaném prostředí

Vydýchané prostředí je důvodem, proč se můžeme nejen mnohem složitěji do spánku dostávat, ale také proč není dostatečně hluboký a kvalitní. Pokud se totiž pohybujeme v prostředí s vysokým podílem plynů tvořených dýcháním, tak se zhoršuje kognice i celá řada dalších funkcí lidského organismu. A spánek jako takový sem patří. Proto je ideální minimálně před spánkem opravdu vyvětrat. Pokud je ale možnost, tak nejlepší možností je spánek při pootevřeném okně.

Nekvalitní matrace a ložní prádlo

Matrace jsou zodpovědné za to, v jaké pozici se ocitá naše tělo během spánku. Pokud nejsou kvalitní, nebo jsou už příliš staré, tak nejsou schopny tělo držet tak, jak je potřeba. Z toho pak pramení zvýšená tenze a špatné usínání i spánek jako takový. Přitom kvalitní matrace jsou cenově dostupné, především pak takové, jako jsou matrace ze studené pěny a podobných technologií.

Světelné vjemy

Světlo pro člověka automaticky působí vzbuzujícím dojmem. Na základě toho se potom můžeme jednoduše dostat do situace, kdy se snažíme usnout, ale přílišná míra světla z okolí, nebo dokonce přímo světelné zdroje v místnosti, nám v tom aktivně brání. Pokud tak máte možnost, tak se pokuste zařídit spánek v co největší tmě, které můžete doma dosáhnout pro váš kvalitní spánek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top