Práce a vzdělání

Není vlastní server jako vlastní server

vlastní server
pixabay.com

Znají to především provozovatelé nejrůznějších internetových portálů. Ještě před několika lety vlastnili svůj hardware, na němž udržovali aktuální software, aby mohli svým zákazníkům nabízet zboží a služby na internetu.

Řešení, které bylo spojeno s řadou nevýhod. Vlastní server tohoto typu bylo třeba pravidelně obměňovat. Máme na mysli hlavně některé počítačové komponenty, paměť, disky, apod. Když si k tomu připočtete pořízení licencí od různých programů a ve finále nejistou internetovou konektivitu, nikdo z takové varianty určitě nemohl být nadšený.

Doba však pokročila mílovými kroky a dnes si pod pojmem vlastní server můžete představit něco zcela jiného. Je to pronájem, jehož podoba nezná hranic a náklady jsou mnohdy nižší, než ve výše uváděném příkladu. Jestliže právě o takovém řešení sníte, možná vás navnadí pár následujících řádků.

Pronájem serveru má neomezené možnosti

Obrátíte-li se na toho správného dodavatele služeb, nemine vás poměrně vysoká variabilita. Sami si nadefinujete parametry serveru a výkon, o který máte zájem. V ceně samozřejmě obdržíte i patřičný software, popřípadě získáte další doplňky v závislosti na vlastních potřebách.

Vedle hardwaru a softwaru je součástí těchto služeb také plnohodnotný servis. Jen stěží se budete dostávat k hardwaru, který neleží blízko vás. Nyní stačí zvednout telefon, vznést požadavek a ten bude ve velice krátkém čase realizován, aniž by došlo k odstávce na internetu.

Ano, přesně takhle vypadá vlastní server, který je vhodný nejenom pro e-shopy, webová studia, velké projekty, ale také běžné internetové prezentace. V souvislosti s pronájmem by šlo hovořit ještě o zaručené konektivitě, bezpečnosti, zálohách a podobných věcech. To je však na další stejně dlouhý článek.

Jděte s dobou a zrušte server ve svém obývacím pokoji či kanceláři.

 

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top