Nezařazené

Nepodceňujte hodnoty klidového EKG

EKG neboli elektrokardiogram, to je jedno z velice častých vyšetření. O tom asi není třeba diskutovat. Pozorování správné funkčnosti srdce je nezbytné pro zdraví a odhalení nemoci jakéhokoliv člověka. Spousta lidí si myslí, že nejvíce vypovídající hodnotu má především EGK naměřené při zátěži. Jenže, to nemusí být tak zcela pravda. Kromě zátěžového EGK je totiž hodně vypovídající i klidové EKG. Zkrátka hodnoty naměřené během vašeho každodenního klidového režimu.

Možná se nyní ptáte, jak se takových výsledků lékaři v dnešní době domohou? Rozhodně to není tak, že byste leželi několik dnů na pozorování v nemocnici, toho se opravdu obávat nemusíte. Využívány jsou k tomu speciální a novodobé nástroje.

Přístroj pro měření klidového EKG

Klidové EKG se v současnosti měří s pomocí jednoduchého, miniaturního a v mnoha případech i mobilního zařízení. Takové vyšetření je otázkou velice krátkého času. Je bezbolestné, nenáročné a hlavně přesné. Za to může především novodobá technika, kterou využívá snad každá moderní nemocnice a ordinace.

Pro klidové EKG obsahují multifunkční přístroje vše potřebné. Nejenom, že vás naměří, ale rovnou lékaři zobrazí hodnoty na přehledném displeji a ten si je může okamžitě vytisknout. S danými informacemi lze pracovat všelijak, a to s pomocí speciálních zdravotních programů. Možná byste ani netušili, na jaké úrovni se nachází tyto přístroje.

Nová generace EKG zařízení je v první řadě o mobilitě a přesnosti, o což se stará hned několik výrobců zaměřujících se na takovou techniku.

Nebojte se měření EKG

Po přečtení tohoto článku vám musí být jasné, že klidové EKG není ničím, čeho byste se měli obávat. Ba naopak. Půjde o rychlý lékařský úkon, který o vašem zdraví vypoví mnohé a vy budete moci odejít domů s pocitem, že jste opravdu fit.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top