Volný čas

Objevte krásu malování. Stačí si pořídit správné výtvarné potřeby

V současné době představuje malování velice oblíbenou aktivitu. Jedná se totiž o činnost, která obohacuje lidskou kreativitu a umožňuje vyjádřit se mnoha jinými způsoby. Zároveň se jedná o aktivitu, která přináší radost a navozuje nové myšlenky a pocity. Pokud se chystáte vyzkoušet pozitivní vlivy malování na vlastní kůži, pak je důležité mít správné a kvalitní výtvarné potřeby, které vám umožní rozvinout vaše umělecké nadání.

Barva jako hlavní prvek každého obrazu

Kvalitní barvy jsou základním stavebním kamenem každého obrazu. Trh nabízí různé druhy barev s rozmanitými vlastnostmi a technikami použití. Správný výběr barev je tedy klíčový pro dosažení požadovaných efektů ve vašem uměleckém díle. Mezi nejoblíbenější druhy barev patří zejména:

  • Temperové barvy

Temperové barvy jsou ideální pro začátečníky. Jsou navíc levné, rychleschnoucí a lze s nimi snadno pracovat.

  • Akrylové barvy

Akrylové barvy jsou rychleschnoucí a snadno smývatelné, takže práce s nimi je velice rychlá a snadná. Navíc jsou ideální pro malování různých materiálů.

  • Olejové barvy

Olejové barvy jsou vhodné především pro pokročilé malíře. Jejich hlavními přednostmi je, že poskytují hloubku a intenzitu barev. Práce s nimi je však náročnější.

  • Akvarelové barvy

Akvarelové barvy jsou transparentní, což je jejich hlavní výhodou i nevýhodou. Záleží zejména na tom, co chcete tvořit. Jsou vhodné zejména pro práci se stíny a malování abstraktního umění.

Nezbytné výtvarné potřeby

Mezi další základní nástroje každého malíře patří bezpochyby štětce na malování obrazů. Pořídit byste si měly zejména několik kulatých a plochých štětců, jelikož každý tvar štětce má svůj účel. Také je důležité mít různé velikosti štětců, jelikož každá velikost štětce se hodí pro různé techniky a oblasti práce na plátně.           Pro jejich dlouhodobou kvalitu byste pak měli myslet na jejich pravidelnou údržbu. K jejich čištění vám poslouží zejména kalíšky s vodou. Nezbytnou součástí vaší výtvarné výbavy by měla být nakonec paleta na míchání barev.

Kvalitní podklad pro vaše dílo

Před vrhnutím se do malování je důležité zvážit také podklad, na kterém budete pracovat. Pokud začínáte, pak bude dostatečným podkladem nejspíše papír či skicák. Ale pokud chcete vytvářet umělecká díla, která budou skvěle vypadat i na stěně vašeho domova, pak je tím pravým podkladem malířské plátno. Ideální pro trvanlivost a kvalitu vašich obrazů je zejména šepsované plátno. Nakonec skvělým přírůstkem do vaší výtvarné sestavy může být malířský stojan, a to zejména, pokud se plánujete věnovat malování dlouhodoběji.

Pro zajištění kvalitních výtvarných potřeb za dostupné ceny navštivte e-shop Výtvarné potřeby Kreativ nebo navštivte jejich kamenný obchod, kde najdete veškeré potřeby pro vaše malířské dobrodružství.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top