Domov

Podle čeho poznat kvalitní kávovar a komu jaký nejlépe bude sedět?

pixabay.com

Pokud existují kuchyňské spotřebiče, které jsou opravdu extrémně rozdílné kus od kusu, tak se zajisté budeme bavit o kávovarech. Kávovary totiž mají stejně jako samotná příprava kávy, nepřeberné množství způsobů, jak mohou fungovat a co také mohou produkovat. Jenže jaký si vybrat a co komu sedne? To se pokusíme dneska odhadnout a napovědět!

Kávovary na kapsle jsou základní domácí spotřebiče pro milovníky kávy

Asi opravdu základním druhem kávovaru, který si dnes můžete pořídit, jsou kávovary plněné různými kapslemi. Zástupcem takové série jsou typicky kávovary Krups a je pravda, že si spousta společností v čele s německou Nestlé dokázala takovým kávovarům přizpůsobit a sami od sebe vyrábějí kapsle nejen kávových nápojů, které do těchto kávovarů sedí.

A jak tyto domácí spotřebiče doopravdy fungují? Funkce je extrémně jednoduchá! V první řadě se do kávovary vloží speciální kapsle s danou směsí. Zásobník kávovary se naplní vodou a poté se jen spustí režim přípravy. Kávovar kapsli sám probodne a pomocí tlaku a teploty začne z vnitřku kapsle louhovat směs do předpřipravené nádoby. Je tak opravdu jednoduchou možností, jak připravit různé druhy kávy i jiných teplých nápojů, a to bez jakýchkoliv znalostí složité obsluhy kávovarů nebo dokonce receptu přípravy jednotlivých druhů kávy.

Profesionální kávovary dokáží docenit především odborníci

Pochopitelně máte i vy možnosti běžně pořídit do domácnosti či firmy profesionální kávovary jako můžete vidět v různých restauracích a kavárnách. Problém ale může nastat v jeho užívání, pokud nejste dostatečně zběhlí v přípravě kvalitní kávy.

Kávovar totiž počítá s tím, že chcete vše připravit přesně podle receptur z vlastní hlavy a chutí a nenabídne vám tak často předpřipravené programy, jako to bývá u klasičtějších kávovarů. Naopak ohromnou výhodou je šance vše nastavit přesně do posledního detailu od teploty, přes tlak až po dobu přípravy a louhování.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top