Zdravi a sport

Porovnání zvlhčovačů vzduchu: Proč vybrat ultrazvukový zvlhčovač?

vzduch
pixabay.com

V současné době se klade maximální důraz na kvalitu vzduchu, ve kterém se pohybujeme. Z toho důvodu jsou stále častějším tématem k řešení nejrůznější způsoby, jak kvalitu vzduchu zvýšit. Ať už se jedná o pracovní nebo domácí prostředí, převážně vyhrávají zvlhčovače vzduchu. Tak jako všeho je však na trhu celá řada zvlhčovačů, proto se mrkneme, jaké druhy se na trhu nabízí a vypíšeme si, proč jsou tak oblíbené ultrazvukové zvlhčovače.

Vlhkost vzduchu

Při kvalitě vzduchu se mimo jiné posuzuje jeho vlhkost, která je momentálně u nás klíčová. V letním období, kdy teploty dosahují někdy až přes příliš vysokých teplot, by se měla vlhkost vzduchu pohybovat mezi 40 a 50 procenty. V zimním období mezi 30 až 50, tam je ten rozptyl o trochu větší. Vysušený vzduch škodí hlavně zdraví lidem, kdy se tvoří nepříjemná svědící kůže, může dojít k podráždění nosní dírek, ale mimo jiné i k poškození nábytku například ze dřeva. Vzduch ovlivňuje i pocitovou teplotu v místnosti, kdy v létě může působit, že je ještě tepleji a v zimě naopak chladněji.

Základní druhy zvlhčovačů

Na trhu se setkáme s několika druhy zvlhčovačů. Prvním druhem jsou, jak jsme již výše zmínili, ultrazvukové zvlhčovače, které vytváří díky ultrazvukovému oscilátoru mlžinu vody, která je vypouštěna do vzduchu. Jedná je o skutečně mikroskopické kapky vody. Další možností jsou pro vás parní zvlhčovače vzduchu. Zde se naskýtají dvě varianty. Existují zvlhčovače s teplou, ale také studenou párou.

Proč ultrazvukový zvlhčovač?

V úvodu jsme uvedli, že k oblíbeným zvlhčovačům patří ty ultrazvukové. Jejich výhod při použití je hned několik. První je rozhodně nízká spotřeba energií. Zmínit musíme i minimální hlučnost. Což se hodí jak doma, tak i v pracovním procesu, protože nehrozí, že byste byli zvlhčovačem nějak rušeni. Zároveň se vyrábí mnoho modelů od menších až po velké. Proto pokud vás trápí velký prostor, nemusíte zoufat. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu se vyrábí i pro využití ve velkých výrobních prostorách.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top