Zdravi a sport

Víte, co se skrývá za zkratkou ABPM?

krevní tlak
pixabay.com

ABPM je zkratkou, která se velice často objevuje ve zdravotnictví. V anglickém znění jde o AmbulatoryBloodPresure Monitoring. Ti znalí už pravděpodobně asi tuší, že ABPM znamená ambulantní monitoraci krevního tlaku. Toto vyšetření je dnes realizováno za pomoci moderní lékařské techniky a podstupují jej především lidé s vyšším krevním tlakem.

Jestliže si vás lékař pozval na ABPMa EKG a vy nemáte nejmenší tušení, co vás čeká, možná vám napoví následující řádky. Počítejte však s tím, že se setkáte s novodobým zdravotnickým přístrojem malých rozměrů, jež se stane součástí vašeho těla třeba až na 24 hodin. Právě tato zařízení umožňují dlouhodobé sledování krevního tlaku, aniž by došlo k omezení hybnosti pacienta.

Jak vypadají moderní přístroje ABPM?

Jak už jsme prozradili o několik řádků výše, představit si můžete malou krabičku, která je díky svým rozměrům označována, jako ambulantní. Její součástí je dvanácti kanálové EKG a obvykle jen jediné tlačítko. Nic více, nic méně. Pro sběr potřebných dat naprosto dostačující.

S pomocí takového výrobku lékař získá mnohem více než jenom hodnoty krevního tlaku, ale také EKG. Naměřené výsledky lze pak prezentovat v nejrůznějších formátech. Takže lze říci, že tyto lékařské přístroje jsou do jisté míry univerzální.

ABPM produkt dokáže komunikovat s ambulantními programy, prezentuje digitální křivky, a hlavně je schopen vést poměrně rozsáhlou databázi pacientů.

Jak můžete správně tušit, současné zdravotnictví je opravdu na úrovnia výrobci lékařské techniky přináší bezpočet výrobků pro měření nejrůznějších hodnot. A to nejenom jednorázově, ale také z dlouhodobého hlediska. ABPM, EKG či jiné vyšetření. Nic z toho rozhodně není bolestivé a obtěžující, takže pokud na takové prohlídky máte jít, buďte naprosto v klidu a bez obav.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top