Domov

Pozor na špatné smlouvy při koupi nemovitostí

zdroj: pixabay.com

Jedním z největších strašáků jakýchkoliv prodejních akcí okolo nemovitostí, jsou pochopitelně skryté řádky a malé písmo na konci smlouvy. I když jsou prodejní zákony a další opatření na takové úrovni, na jaké je Česká republika zkrátka nikdy dříve neznala, tak je prostor pro zlodějinu či chybu téměř všude.

Nemusí jít jen o podvod, i omyl stojí peníze

Nepříjemnou pravdou je, že ani zdaleka nemusí jít o snahu podvést majitele nemovitosti či jejího budoucího uživatele. I mnohé nechtěné překlepy a nedostatky ve smlouvách mají magickou moc svalit na zúčastněné strany problémy v podobě nepříjemných sankcí ze strany vládních úřadů a přibírat jen spoustu komplikací.

Asi nejlogičtější radou v tomto ohledu je jakoukoli smlouvu sepisovat pouze pod dohledem odborníka. Na internetu sice lze najít vzory smluv, ale pamatujte na to, že na internet lze nahrát cokoliv. Mějte proto při zpracovávání a generování smluv po ruce vždy odborníka z oboru realitního makléřství anebo právníka, který se na majetkové právo specializuje.

Správa činžovních domů se stává neprůstřelná

Každá smlouva nemá stejná specifika, a proto je tak obtížné smlouvu napsat včetně všech potřebných požadavků a dodatků. Jenže takové služby jako správa činžovních domů má v novele zákona platné k začátku letošního roku takové mantinely a opatření, že je chyba téměř nevymyslitelná.

Správa činžovních domů totiž spočívá jednoduše v předání plné moci z rukou majitele nemovitosti do rukou realitní kanceláře. A jak všichni moc dobře víme, tak podpis špatně zkonstruované plné moci může být pomyslnou větví, kterou si pod sebou sami podřezáváte. Jenže v oboru správy nemovitostí je situace taková, že je podvod pomocí plné moci téměř nemožný. Nebojte se tak komunikovat s realitními kancelářemi a pokud se vám na plné moci cokoliv nelíbí, tak si ji vždy ověřte na základě zákona o zprostředkování realitního zastoupení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top