Domov

Praha a dostupnost ubytování v nájmu. Má toto téma do budoucna řešení?

pexels.com

Nemusíte se ani nijak aktivně pohybovat na poli realitního trhu, abyste si všimli velkého nedostatku dostupných ubytovacích kapacit v Praze. Pokud máte rozjetou kariéru, nebo dostatečně velké úspory v zádech, tak si ubytování zajisté najdete. Pokud ale začínáte s prací či studiem ve velkém městě, tak vám nejspíš čeká nepříjemné překvapení. A to je ohromná nedostupnost levného bydlení. Tato otázka už visí ve vzduchu velice dlouho, ale existuje na ní již adekvátní řešení?

Činžovní domy nabízí největší kapacitu

Většina typických sídlišť napříč Prahou je velice dobře známá, a proto jsou tady i všechny byty víceméně v dlouhodobém stabilním pronájmu, nebo jsou v soukromém vlastnictví. Vedle toho nás ale mohou oslovit i další možností, nejen činžovní domy Praha.

Každopádně se ale shodneme na tom, že zvyšující se počet činžovních domů, který dávají majitelé v pronájem, poskytují možnost poměrně levného a dostupného ubytování v Praze. Pochopitelně zde musíme počítat s celou řadou aspektů, jako je občanská vybavenost či přístup k metru v dané lokalitě. S tím se nejen ceny prodejů, ale i pronájmů, výrazně mění.

Výstavba nových resortů nic neřeší

Zároveň si ale můžeme všimnout toho, že je po celé Praze poměrně dost velké množství developerských projektů, zaměřených na budování nových bytových domů. To možná může zlepšit dostupnost bydlení pro ty, kteří v Praze již dlouho žijí a pracují. Ale bohužel nemohou ovlivnit dostupnost pro ty klienty, kteří do Prahy teprve přicházejí.

Investoři, kteří projekty podporují, pochopitelně očekávají kvalitní návratnost, a proto byty v těchto stavbách víceméně nemáme šanci najít s možností pronájmu. Všechny jsou čistě jen ke koupí, přičemž velké množství z nich je vyprodané dávno předtím, než je vůbec stavba jako taková dokončena.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top