Domov

Praha je plná nemovitostí, které zaslouží opravu

unsplash.com

Ačkoliv se rozhodně nedá říct, že by Praha byla špinavým a zničeným městem, které na údržbě nedostává zdaleka to, co si zaslouží, tak je nutné zmínit, že jsou ale po celé Praze nemovitosti ve velkém množství, které by rozhodně zasloužily opravu.

Problémem, který zde vzniká, je hlavně soukromé vlastnictví zaniklých vlastníků. Že vám to nedává smysl? Nedivíme se, je to trošku neobvyklý obraz. Vlastníci mnoha nemovitostí již dlouhodobě nepodnikají a nemají finance na jejich údržbu, ale i tak zůstávají jejich vlastníky. V mnohých částech Prahy tak můžeme pozorovat nemovitosti, které by mohly sloužit, ale neslouží.

Škoda každého činžovního domu

Asi tím nejzásadnějším tématem je v tomto ohledu existence celá řady činžovních domů, které se nevyužívají. Ačkoliv má činžovní domy Praha v každé městské čtvrti zastoupené v počtu desítek a stovek, tak je problémem nedostatek dostupného bydlení.

A zkuste si sami říct, jaké bydlení by pro mladé a příchozí do Prahy mohlo být ideálnější, než je tomu právě cenově dostupné ubytování v činžovních domech. Dalším smutným aspektem tohoto faktu je i to, že je velká část těchto nemovitostí koncentrovaná kolem vnější části Prahy. Což znamená, že jsou navíc v té části, kde by ubytování bylo ještě levnější a dostupnější.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top