Zdravi a sport

Překyselení organismu, aneb jak se bránit pálení žáhy?

S nepříjemnými a často i hodně bolestivými pocity za hrudní kostí se dnes a denně potkává celá řada lidí a určitě ani vás tento jev nazývaný pálení žáhy minimálně jedenkrát v životě neminul. Jedná se o poměrně častý zdravotní problém, který si svůj cíl nevybírá a nemilosrdně tak sužuje jak ženy, tak i muže všech věkových kategorií. Pálení žáhy vzniká překyselením organismu, kdy dochází k návratu kyselých šťáv zpátky do jícnu, který se podráždí a reaguje tak pocity pálení až řezání – projevy mohou být doprovázeny i zápachem z úst, zvýšeným sliněním nebo bolestí v nadbřišku.

Můžete si pomoci sami nebo je potřeba svěřit se do rukou odborníka?

Ačkoli je pálení žáhy poměrně častý jev, se kterým se denně potýká nespočet z vás, ne vždy je možné spoléhat se jen na vlastní pomoc. Chce-li si člověk ulevit, jako první možnost jej automaticky napadnou léky na pálení žáhy slibující téměř okamžitou úlevu, která se dostaví již do několika málo minut. Ty jsou volně dostupné prakticky v každé lékárně. Dochází-li ale k překyselení organismu často a hodně se opakuje, pak je na místě navštívit lékaře, který nejenže může vyloučit jinou chorobu, ale zároveň vám může doporučit vhodnou léčbu.

Léky versus babské rady

Pálení žáhy rozhodně není nic příjemného. Zatímco u někoho se tento jev projevuje pouze mírně, u jiného mohou pocity vycházející z oblasti za hrudní kostí vyvolat i zvracení, což může být komplikací pro každodenní život. Léky na pálení žáhy pro vás mohou být vysvobozením, na které se můžete spolehnout kdykoli. Dalšími metodami, které se řadí mezi typické babské rady, je například pomoc klasické kuchyňské sody, která by rovněž měla utlumit pálení či řezání v jícnu.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top