Zdravi a sport

Připravte dítěti ideální domácí podmínky pro zdravý rozvoj a růst

unsplash.com

Na takzvanou ergonomii těla bychom měli myslet po celý život. Během životního cyklu ale najdeme jednu část, kdy jsme na její nedodržování extrémně háklivý a ve výsledku to může mít dalekosáhlé následky. Tím obdobím je pochopitelně dětství.

Ne nadarmo se pracuje na tom, aby děti správně drželi tělo, chodily, seděli a spali. Pokud totiž v dětství tyto základní návyky zanedbáme, tak se jich dost možná už nemusí nikdy v životě efektivně zbavit. A domácí vybavení by rozhodně mělo jít s tímto trendem.

Uzpůsobte co nejlépe spaní

Samotné spaní je sice odpočinkovou aktivitou, ale tělo v něm může být aktivně unavováno tím, že není ve správném položení. Pokud tělo nedrží přirozené proporce, tak jsou svaly přetahovány a v moment, kdy se uvolní ve spánku, se naopak začnou přetěžovat některé oblasti pohybového aparátu.

Z toho důvodu byste měli myslet na to, aby dítě vždycky mělo kvalitní dětské matrace a také postel jako takovou. Ideální jsou pro děti roštové postele. Mimo toho také hlídejte, aby dítě nenašlo zlozvyk s výrazně podloženou hlavou ve spánku, to může přinést problémy s krční páteří.

Správné sezení je základem

Moderní generace po většinu svého života tráví vekou část dne sezením. Během sezení sice tělo na pohled také odpočívá, ale může se postupně ničit špatnou ergonomií. Především u počítače bychom měli myslet na to, aby člověk neustále měl ideální držení těla.

Proto investujte hlavně do zakoupení ergonomické židle, která umožňuje pohodlné sezení s podepřenými lokty, správnou křivkou bederní páteře a také oporou pro celá záda. Monitor počítače by měl být v takové výšce, aby se dítě nekoukalo pod sebe, ale přímo před sebe. Díky tomu tak dokáží děti i při dlouhém sezení u počítače udržet pohodlnou a zdravou pozici těla.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top