Domov

Pronajímáte nemovitosti v Praze? Jednoduché rady, jak se vyhnout potížím

pixabay.com

Pronajímání nemovitostí může být do značné míry opravdu rizikové, protože mnohdy nemáte zdání, koho do svého majetku přijímáte a v moment kdy přijdete na to, že se jedná o člověka s nečistými úmysly už většinou bývá pozdě. Specifický problém to je i přímo v Praze a my vám dnes poradíme, jak se takovému problému ideálně vyhnout či jej předvídat.

Projít si historii svého klienta není trestné

Opatrnosti není nikdy dost a jiní naopak říkají „důvěřuj, ale prověřuj“, ať už se řídíme prvním nebo druhým, tak je to určitě v podnikání ta správná věc. Nejčastějším problémem v podnikání s nemovitostmi jsou nepříjemnosti ohledně řešení poškozeného majetku přímo v bytě či domě a dlouhé dotazování co se ztratilo. Stejně tak je nepříjemnou pravdou, že se mnohdy ani nezjistí co vše zmizelo nebo se danou osobu nepodaří dohledat. Určitě tak není od věci využít transparentní české společnosti a možnosti nahlédnout do různých registrů. Registr dlužníků je v tomto ohledu nejčastějším nástrojem, ale stále mějte na mysli i to, že ne každý dlužník je špatná osoba a je třeba se mu vyhnout.

Správa činžovních domů a nemovitostí

Jedná se o službu realitních kanceláří, která by se vám přesně v těchto momentech mohla stát pomyslným andělem strážným. Má totiž v moci možnost řešit nebo minimálně předcházet spoustě realitních nepříjemností, jaké jsme si zmínili právě před několika řádky.

Správa činžovních domů je službou zprostředkovanou profesionály, kteří mají dostatek zkušeností se správou inventáře a vybavení nemovitostí, stejně tak dokáží velice rychle a efektivně řešit jakékoliv problémy, které mohou vzniknout právní cestou. A to aniž byste vy museli utrácet své peníze nebo dokonce osobně shánět vlastní právníky a zastoupení u případného řízení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top