Domov

Jak ušetřit místo i v té nejmenší možné kuchyni?

pixabay.com

Dříve se na kuchyně moc nemyslelo, a tak je především ve starších domech naprosto standardní záležitostí, že se z nejmenšího prostoru v bytě stala kuchyň. Jenže pracovat v malé kuchyni je za trest i když se v ní pohybujete sami. Dnes si dáme pár rad, jak získat netušený prostor v kuchyni.

Pokuste se ze zdí udělat úložný prostor

Ve spoustě kuchyní jsou neustále plné linky a desky kolem dřezu a kamen. Jenže všechny tyto povrchy by měly být víceméně čistokrevně pracovní a s výjimkou takových surovin jako je olej a jim podobný by na nich nic jiného být nemělo. Na suroviny, které nepotřebují chlad, tak můžete využít například police na stěnách. Získáte tím další prostor navíc a ušetříte si místo na pracovní desce. Zajímavou eventualitou je i koupě magnetické pásky na zeď, na kterou se přikládají nože.

Kuchyně na míru ušetří spoustu místa

Pokud ale chcete investovat i vyšší peníze do toho, abyste se ve své kuchyni cítili opravdu velice dobře, tak investujte do kuchyně na míru. Na první pohled se to zdá jako ohromná investice, ale ve výsledku opravdu nebudete dávat o nic víc peněz, než byste jinak dávali za jinou prefabrikovanou linku. Zde ale máte výhodu individuálního přizpůsoben pro váš prostor, čímž můžete ušetřit spoustu místa a získat naopak další užitkové plochy.

Použití vestavěných spotřebičů

Ohromnou spoustu prosto mohou také vzít takové spotřebiče jako je lednička, nebo pračka, které se velice často dávají do kuchyní. Jenže přesně pár takových věcí zabere spoustu místa. Musíte je ukládat do otevřeného prostoru, abyste mohli otevírat dveře dokořán a měli nějaký manipulační prostor a tím zabijete velkou část místnosti. Vestavěné spotřebiče se dávají přímo do kuchyňské linky a mohou být dokonce dekorovány jako další skříňka. Jsou tak nejen užitečnou úsporou místa, ale dokonce i parádní ozdobou.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top