Domov

Rekonstrukce bytu či domu? Neunáhlete se.

www.pixabay.com

Plánujete rekonstruovat byt nebo dům? Než s ní skutečně sami začnete nebo si objednáte firmu, je potřeba si pořádně ujasnit, co vše se chystáte rekonstruovat. Je lepší se obracet na odborníky, kteří Vám lépe poradí a navrhnout samotný plán a průběh rekonstrukce.

Co všechno se skrývá pod pojmem rekonstrukce?

Pojem rekonstrukce má mnoho synonym jako je například opětovné sestrojení, uvedení do původního stavu, přepracování či přestavba. Tento pojem se používá v mnoha oblastech. V našem článku se však rekonstrukce týká hlavně stavebnictví. Rekonstrukce je přestavba nebo také návrat k původnímu, staršímu, avšak nedochovanému stavu. Rekonstrukce však znamená výraznou změnu pro nynější stav a je třeba ji řádně promyslet.

Pokud se opravdu pro tuto velmi náročnost činnost rozhodnete. Je potřeba vše velmi dobře promyslet a počítat se vším, co je s rekonstrukcí spojené.

DOČASNÉ BYDLENÍ

Zda se jedná o velkou rekonstrukci a úpravy, tak je nezbytné si najít náhradní ubytování. Nebudete přece žít v rozbouraných zdech a prachu. Ideální je se dopředu domluvit s příbuznými nebo rodinnými přáteli, zda u nich těch několik dní můžete přespat.

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE

Před začátkem rekonstrukce, je potřeba nají projektovou dokumentaci domu, kde jsou uvedené veškeré informace o domu, o zdech, které jsou pouze příčky, které nosné. Od věci není ani stavební průzkum, kdy statik prozkoumá celý objekt a posoudí možné zásahy do konstrukce.

PLÁN

Rozvážné zamyšlení se nad celkovou rekonstrukcí. Uvědomit si, že když už jednou rekonstrukce probíhá, tak by bylo vhodné to vzít v celku. Takže okna, podlaha, dveře a další.

A co z toho vyplývá? Rozmýšlejte s rozvahou. A nepouštějte se do toho sami. Neboť i rekonstrukce může být běh na dlouhou trať.

 

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top