Cestování

Spojené arabské emiráty – luxus za přijatelnou cenu

www.pixabay.com

Smlouvání cen, polední pauza zhruba od 13 do 17 hod, přestávky na modlitby, víkend od pátku do soboty. Přesně toto je typické pro Spojené arabské emiráty.

Země se skládá z emirátů: Dubai, Ajman, Abu Dhabi, Sharjah, Ral Al Khaimah, Umm Al Quawain a Fujairah.

Emiráty jsou pro mnoho lidí velmi zajímavým a atypickým místem, které chce spousta cizinců navštívit a kochat se arabským luxusem. Před vycestováním je však vhodné získat základní informace o celkovém fungování v této zemi.

Ramadán

Tak jako ve všech arabských zemích, tak ani ve Spojeným arabských emirátech se nevyhnete Ramadánu, což je svatý měsíc, kdy zcela ojediněle někde koupíte alkohol, je zakázo kouřit, pít i jíst na veřejnosti. V hotelech však bývá pro turisty vyčleněno místo, kde jsou pravidla uvolňěnější a nějaký ten koktejl koupíte.

Fotografování

U místních lidí není fotografování příliš oblíbeno, proto si na to dejte pozor a raději požádejte o svolení. Obyvatelé to ocení a vyhnete se nepřívětivým pohledům a případným nepříjemným poznámkám.

Telefonování přes internet

Samozřejmě, že i v Emirátech najdete internetové kavárny s možností připojení notebooku k internetu. Avšak vyhněte se telefonování přes internet. Je to zde zákonem zakázano a přístně trestáno.

Ženy v Emirátech

Ženy to ve Spojených arabských emirátech nemají jednoduché a rozhodně se nedá říci, že by to pro ně byla bezpečná země, proto vhodně volte oblečení. Vyhýbejte se vyzývavému oblečení! Tradičním a místními přijatelným oblečením jsou šátky, dlouhé košile a pláště.

Peníze

Používanou měnou je zde Emirátský dirham, což je v přepočtu zhruba pět korun českých. Dirham se dále dělí na sto filsů. Možnost je zde samozřejmě vyměnit i jakoukoliv jinou měnu. Avšak když si budete chtít směňovat, vyplatí se vám spíše směňovat dolary než eura. Typicky mají banky ve čtvrtek a v pátek zavřeno, po městě však mají rozmístěny bankomaty.

Ceny

Ceny potravin se od cen našich příliš neliší až na ceny alkoholu a mléka, které jsou opravdu vysoké. Velmi levně se dá v Emirátech koupit elektronika.

Kuchyně

Najdeme zde jednoduchou avšak velmi zajímavou kuchyni. Nejčastěji používanými potravinami jsou arabský chléb pita, rýže, velbloudí maso, mořské ryby, koření, mléko, sýr, vejce a zelenina. Arabové si potrpí po hlavním chodu i na zákusek, který bývá nejčastěji vytvořen z ořechů a medu.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top