Cestování

Napadá vás snad lepší zimní dovolená, než lyžování Itálie?

www.pixabay.com

Zima se blíží mílovými kroky a mnozí jistě rozmýšlí, jak nejlépe strávit toto sněhové období. Několik let je již pravidelným zvykem, že sněhu si v českých krajích příliš neužijeme. Jestliže tedy spadáte mezi milovníky zimních sportů, je nejlepší vyrazit za hranice České republiky.

Lyžování Itálie se stane tím, co vás nadchne ve všech ohledech. Severní část této země je totiž jako stvořená pro zimní radovánky.

Lyžování Itálie v údolí Val di Fiemme

Přesně tak je nazývána brána Dolomit, v jejíž blízkosti narazíte na pověstné hory Pala, Lagorai nebo unikátní masív Latemar. Místa, kde se nachází spousta horských středisek v nadstandardní výbavě – Bellamonte, Ski Center Latemar či Alpe Cermis. Lyžování Itálie nabývá v podání hotelových komplexů a penzionů hromady nevšedních zážitků.

Je to až 69 sjezdovek v celkové délce 150 km, jimiž lze projíždět. A pokud zrovna nechcete trávit všechen čas na lyžích? Přijdou vhod nejrůznější sezónní akce, festivaly a bohaté programy ski areálů této specifické kolébky italského lyžování.

Jakou zvolit alternativu za Itálii?

Ti, kdo zrovna nemilují zdlouhavé cestování za zimními zážitky, mohou zvolit bližší, kvalitativně však zcela totožná zařízení. Jsou to naši pohraniční sousedé nabízející lyžování Rakousko. Lehké až těžké tratě pro sjezdové sporty a běžky.

Lyžování Rakousko, to jsou hlavně Kitzbühelské Alpy, kde se vyjímají oblíbená letoviska českých turistů, jako jsou Pass Thurn, Aschau či Aurach.

Zima je obdobím neomezených možností. Kdo by ostatně po dni stráveném na lyžích odolal relaxačnímu wellness programu nebo vynikající večeři s výhledem na okolní pohoří? Itálie a Rakousko, to jsou dvě země, jež v zimních časech jednoznačně stojí za zvážení. Navíc jejich vzdálenost je cca 480 až 700 km od České republiky.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top