Domov

Správa nemovitostí versus pojištění, v čem jsou tak velké rozdíly?

unsplash.com

Mnozí se často dostávají k extrémně chybné formulaci, kdy správu nemovitostí označí víceméně jako pojištění. Na jednu stranu se dá poměrně jednoduše říci, že opravdu může jít o něco, jako pojištění je. Od pojištění, jako jej známe normálně, je ale správa nemovitostí extrémně odlišná.

A to už jenom tím, jaké společnosti a s jakým cílem takovou službu nabízejí. Všeobecně je totiž správa nemovitostí považovaná za službu reálných kanceláří, zatím co o pojištění se vesměs starají pojišťovny a bankovní instituce. Jaké rozdíly jsou ale opravdu extrémně zásadní?

Pojišťovna zkrátka platí rovnou

Samotné pojištění má jednu velkou výhodu v tom, že proplácení škod je extrémně rychlé. Tedy záleží na tom, jakou pojišťovnu používáte a také na tom, jak moc je dokazatelné, zdali jste nebo nejste v pojištěneckém právu. Pokud ale jste, tak na sto procent dojde k proplacení škod v rámci pojištění poměrně dost rychle. Jenže to je jediné o co se pojišťovna stará. Je tak velice úzkou službou, která neřeší celé množství dalších nebezpečí a dilemat, běžných pro takové pronájmy.

Komplexní správa nemovitostí

Vedle toho je samotná správa domů a bytů mnohem komplexnější službou. Nestará se pouze o financování problémů, ale zcela naopak funguje tak, že jim předchází. Má na to celou řadu nástrojů jako je inventarizace majetku, nebo kompletní prověrka všech, kteří jsou v nemovitosti ubytováni. To je asi to nejzásadnější, díky čemuž správa domů a bytů může svoje služby nabídnout.

V případě nepříjemností to ale nefunguje tak, že správa vyloženě zaplatí náklady na náhradu škod. Místo toho ale dokáže efektivně v rámci adekvátních právních jednání zařídit, aby se dostalo spravedlnosti a ten, kdo škody způsobil, nakonec také kompletně uhradil všechny vzniklé problémy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top